Çorum, yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçen ilk il oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın Kovid-19 açıklamasının ardından yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçen ilk il Çorum oldu.

GİRİŞ 30.03.2021 17:51 GÜNCELLEME 01.04.2021 09:53
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklama kapsamında ilave tedbirler alındığını, bazı kararların da hıfzıssıhha meclislerine bırakıldığını söyledi.

Erdoğan'ın sözlerinden sonra açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitimde "yerinde karar" uygulaması kapsamında daha önce kamuoyu ile paylaşılan kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edileceğini açıkladı ve topu İl Hıfzıssıhha Kurullarına attı.

Okullar tekrar kapanacak mı? MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması! Yüksek riskli iller...

İLK KARAR ÇORUM'DAN

Çorum'un her 100 bin kişide görülen vaka sayısının artması nedeniyle Kovid-19 risk değerlendirme haritasında "kırmızı" kategorideki iller arasına girdiğini belirten Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, bu nedenle yeni kararlar alındığını anlattı.

Çiftçi, "Bu nedenle Milli Eğitim Müdürümüz ile de görüştüm. Okullarımızda 8, 12. sınıflar, ana sınıfları ve ilkokulların dışındaki diğer ara sınıflarda yüz yüze eğitimden tekrar uzaktan eğitime geçme kararı aldık. Bugün itibarıyla okullarımızda uygulamaya başladık" dedi.

DİĞER İLLERDE DE YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLECEK Mİ?

Ülke genelinde vaka sayılarının artmasıyla 58 il kırmızıya dönmüştü. Diğer illerin ise yüz yüze eğitim için benzer karar alıp almayacağı merak konusu.

ANKARA VALİLİĞİ "MEVCUT KARARLARLA YOLA DEVAM" DEDİ

Ankara Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kent genelinde eğitim ve öğretimle ilgili 2 Mart'taki kararla düzenlenen mevcut uygulamanın devamına karar verdi. Buna göre; LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan 8 ve 12'nci sınıflarda da hafta içi yüz yüze eğitim devam edecek. İlkokullar ve diğer sınıflarda ise 2 gün seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim verilecek.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 109
 • Nurşen 1 ay önce Şikayet Et
  Okular kapatın çoçuklar kendini koruyamıyorlar
  Cevapla
 • Birisi 1 ay önce Şikayet Et
  Okullar kapanmasin, insanlari korkutmayin artik.. parti mitinglerinde, lüks otellerde, Uludağ' da bulasmayan virüs okulda mi bulasiyor..uyan Türkiye...uyanin öğrenciler, egitimsiz okulsuz olmaz
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Çocuğuna bakmak zor geliyor galiba.İşkembeden salladığına göre
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Okullar kapansın
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  zaten ülke genelinde uygulama böyle değilmiydi
  Cevapla
 • Alp kartal 1 ay önce Şikayet Et
  Bu okulların bir açılıp bir kapanması hiç iyi olmuyor çocukların şirazeleri kaydı okullar vaka sayıları iyice azalana kadar uzaktan eğitim şeklinde olmalı çocukların bir araya gelmesiyle risk dahada artıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kayseri'de özel harekat polislerinden aksiyon filmlerini aratmayan operasyon
Netanyahu, katliamlarına destek veren ülkeleri açıkladı, Bosna Hersek tepki gösterdi