AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi ara sınav sonuç tarihi!

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıköğretim Fakültesi, ön lisans ve lisans bahar dönemi ara sınavları tamamlandı. Sınavların ardından gözler AÖF sınav sonuçları tarihine çevrildi. Anadolu Üniversitesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vize sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Peki 2021 AÖF sınav sonuçları bugün açıklanır mı?

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi ara sınav sonuç tarihi!
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi ara sınav sonuç tarihi!
GİRİŞ 22.04.2021 08:43 GÜNCELLEME 22.04.2021 08:43
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

AÖF sınav sonuçları, anadolu.edu.tr adresinden T.C kimlik numarası ve şifreyle öğrenilecek. Her yıl binlerce öğrencinin katıldığı Açıköğretim İktisat ve İşletme sınavlarının tamamlanmasıyla gözler Anadolu Üniversitesine çevrildi. Sınavların online düzenlenmesi sebebiyle sonuçlar, daha erken açıklanıyor. Vize sınav sonuçları dönem sonu not ortalamasına yüzde 25 etki edecek. Dönem sonu sınavı olarak bilinen final sınavları ise 29-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Açıktan aldıkları eğitimle üniversite mezunu olmak isteyen adaylar AÖF ara sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna odaklandı. İşte sonuçlar için öğrencilerin beklediği tarih…

AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi, bahar dönemi ara sınavları 19 Nisan 23.59 itibariyle sona erdi. 2020 eğitim yılında güz dönemi final sınavları Ocak ayında tamamlanmış ve sonuçlar 5 gün sonra açıklanmıştı. Bu hafta cuma gününe kadar AÖF bahar dönemi sınav sonuçlarının ilan edilmesi bekleniyor.

AÖF Sınav Sonuçları Nereden Sorgulanır?

Anadolu Üniversitesi, bahar dönemi vize sınav sonuçları dönem sonu ortalamasına yüzde 25 etki edecek. Final sınavı sonuçları ise yüzde 75 belirleyici olacak. Üniversite komisyonu tarafından geçtiğimiz yıl belirlenen ders geçme notu 35 oldu. Vize ve final sınavında başarılı olamayanlar için her yıl olduğu gibi yaz okulu sınavları düzenlenecek. Anadolu Üniversitesi sınav sonuçları üniversitenin resmi sayfasından e-devlet veya öğrenci şifresiyle sorgulanarak öğrenilecek.

AÖF Mezuniyet Şartları 2021!

Anadolu Üniversitesinde iki yıllık önlisans eğitimi alan öğrencilerin mezun olma hakkına sahip olabilmeleri için en az 120 AKTS kredilik dersi almış olmaları gerekmektedir. FF, YZ ve DZ notu olmayan önlisans öğrencileri genel not ortalamasının 2.00 ve üzerinde olması durumunda mezun olur.

Açıköğretim Fakültesinde lisans eğitimi alan öğrencilerin mezun olabilmeleri için en az 240 AKTS kredilik dersi başarıyla vermiş olması gerekmektedir. FF, YZ ve DZ notu bulunmayan genel not ortalaması 2.00 ve üzeri olan lisans öğrencileri diploma sahibi olmaya hak kazanır.

Anadolu Üniversitesi 2020-2021 AÖF Bahar Dönemi  Sınav Takvimi!

Pandemi nedeniyle henüz final ve yaz okulu sınavlarının nasıl düzenleneceği belirlenmedi. Anadolu Üniversitesinin sınavları benzer şekilde çevrimiçi olarak yapması beklenirken sınav takvimi şu şekilde;

Bahar Dönemi Online Ara Sınavları 10,11,12-17,18,19 Nisan (Çevrimiçi)

Bahar Dönemi Final Sınavları 29-30 Mayıs 2021

Yaz Okulu Sınavları 08 Ağustos 2021

AÖF Sınav Sonuçları İçin Önemli Açıklama!

Anadolu Üniversitesi sınav sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada " Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandıktan sonra açıklanacaktır." ifadelerine yer verdi. Bu süreçte üniversite ve Açıköğretim sisteminden yapılacak açıklamaların dikkate alınması öğrencilere bildirildi.

YORUMLAR 7
 • Köy kızı 2 yıl önce Şikayet Et
  Sınavlar ne zaman açıklanacak arkadaş. Ölüyorum merakımdan
  Cevapla
 • Köy kızı 2 yıl önce Şikayet Et
  O kopya çekenler ile aynı yerde staj yaparsan sen daha iyi olursun zaten merek atme memo kardeşim. Onlar sadece kendilerini kandırırlar
  Cevapla
 • vatandaş memo 2 yıl önce Şikayet Et
  ah bide şu kkopyaları haber yapsanız,öğrenciler kendi evlerinde veya işyerlerinde sınava giriyor bildiğini işaretliyor bilmediğinide kopya çekiyor.İşte türkiyede üniversitenin geldiği seviye ve bu kadar düşüşten sonra kalite nasıl yükselecek onu merak ediyorum.lütfen bu mesajımı yayınlayın.
  Cevapla
 • mert 2 yıl önce Şikayet Et
  memo hayırdır senın derdın ne
  Cevapla
 • ökkelş 2 yıl önce Şikayet Et
  SEN MERAK ETME ZATEN ONA GÖRE SORU SORUYORLARr
  Cevapla
 • kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  İnsanları bilmeden genelleme yaparak önyargılı olarak yargılamayın. Kopyacı zihniyetine sahip olanlar zaten okuldada çekiyordur.
  Cevapla
 • SAMİ 2 yıl önce Şikayet Et
  ula memo sanane
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hamas'tan Biden'a sert tepki! "Hesapları bozuldu"
Referandumdan 'Evet' çıktı! Güney Amerika'da tansiyon yükseldi...