YKS'nin üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi başladı

ÖSYM tarafından 81 il ve Lefkoşa'da düzenlenen, 130 bin 522 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın üçüncü oturumu YDT başladı.

YKS'nin üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi başladı
YKS'nin üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi başladı
GİRİŞ 27.06.2021 16:08 GÜNCELLEME 27.06.2021 16:11

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il ve Lefkoşa'da düzenlenen, 130 bin 522 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) başladı.

Üçüncü ve son oturum YDT saat 15.45'te başladı. Adaylar, saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmadı. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılan sınavda adaylara soruları yanıtlamaları için 80 soru yöneltilecek, süre 120 dakika olacak.

SINAV DOLAYISIYLA KOVİD-19 ÖNLEMLERİ ALINDI

ÖSYM, Kovid-19 salgınına karşı 2021-YKS öncesinde tedbir aldı. Bu kapsamda, sınav binaları, detaylı temizliği yapılıp dezenfekte edildi.

YKS'nin her oturumunda, Kovid-19 önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtıldı.

İsteyen adaylar dezenfektanlarını yanlarında getirdi. Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla lateks eldiven dağıtıldı. Adaylar ve görevliler, kendi maske veya siperlikleriyle de sınav salonuna geldi.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında okul bahçelerine kimse alınmadı. Adaylar, sınav binalarına girişte sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirildi.

Kovid-19 durumu olan adaylar, tüm sınav merkezlerinde hazırlanan yedek binalarda ayrı salonlarda sınava alınıyor.

Sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçiler, 05.00-19.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuluyor. Kırtasiyeler ve fotoğrafçılar da 07.00-18.00 saatlerinde açık olacak.

Üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2021 YKS sınav sonuçları tarihi! Üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2021 YKS sınav sonuçları tarihi!

YKS baraj puanı kaç oldu? 2021 AYT, TYT ve YDT Üniversite sınavı baraj puanları!YKS baraj puanı kaç oldu? 2021 AYT, TYT ve YDT Üniversite sınavı baraj puanları!

YKS soru ve cevapları 2021!  TYT, AYT ve YDT cevap anahtarı ÖSYM tarafından açıklandı mı?YKS soru ve cevapları 2021! TYT, AYT ve YDT cevap anahtarı ÖSYM tarafından açıklandı mı?

YKS'nin ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri sona erdiYKS'nin ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri sona erdi

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz 10 milyar dolar!
Anayasa değişikliği teklifi TBMM'de! AK Parti'den tarihi adım