Uluslararası geçerliliği olan Mavi Diploma nedir?

Nişantaşı Üniversitesi’nden mavi diploma ile mezun olan öğrenciler, yurtdışında iş ve eğitim olanaklarından yararlanıyorlar.

Uluslararası geçerliliği olan Mavi Diploma nedir?
Uluslararası geçerliliği olan Mavi Diploma nedir?
GİRİŞ 28.07.2021 12:08 GÜNCELLEME 28.07.2021 12:08

Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, üniversiteden mezun olurken mavi diploma sahibi olduklarında, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini global eğitim düzeyinde alarak, iş hayatlarını yurtdışında da sürdürebileceklerini belgeliyorlar. Mavi diploma alan öğrenciler, Avrupa Birliği'ne üye olan tüm ülkelerde öğrenci olarak hayatlarına devam edebilme olanağına sahip oluyor. Benzer bir şekilde, akademik kariyer hedefleyen öğrenciler, mavi diplomaları ile yurtdışında yüksek lisans veya doktora yapabilirler.  

İHA teknolojisinde Türkiye-Malezya ve Nijerya arasında bilimsel iş birliğiİHA teknolojisinde Türkiye-Malezya ve Nijerya arasında bilimsel iş birliğiMAVİ DİPLOMA SAHİBİ ÖĞRENCİLERİN AYRICALIKLARI

Uluslararası bir diploma olması sayesinde Mavi Diploma alan öğrenciler eğitim hayatlarını yurt dışında da devam ettirme hakkına sahip olmalarının yanı sıra, mavi diploma veren okulların, eğitim kuruluşu olması, yeni mezun öğrencilerin yurtdışında da hayatlarını sürdürmek istediklerinde yeterliliğe sahip olmaları açısından önemli bir kriter. Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal Mavi Diploma Konusunda yaptığı açıklamasında “Nişantaşı Üniversitesi olarak yaşamın evrenselliğine olan inancımız ve uluslararası standartlarda eğitim hedefimiz ile mavi diplomalı mezunlar veriyoruz. Çok dilli eğitim olanağı, program müfredatlarının yurtdışındaki önemli üniversiteler ile paralel tasarlanması, eğitim teknolojilerindeki öncü yaklaşım, mezunların dünya standartlarında rekabetçi olabilmelerini sağlıyor.” Dedi. Dr.Uysal açıklamalarına şu şekilde devam etti: 

MAVİ DİPLOMA NASIL ALINIR?

Nişantaşı Üniversitesi’nde herhangi bir bölümden, gerekli yeterlilikleri sağlayarak mezun olan bir öğrencimiz mavi diploma almaya hak kazanır.  Mezun olduktan sonra sahip olunan mavi diplomalar, Avrupa Birliği ülkelerinde yer alan firmalara başvuru yapmak için geçerliliği olan en önemli belgelerdendir. İş başvurusu için gerekli olan bu belge, firmaların kişiler hakkında daha kolay bilgi sahibi olabilmesine yardımcı olacak bir diplomadır.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
 Etlik Şehir Hastanesi hizmete açılıyor
CHP yine şaşırtmadı! Özgür Özel'den akla ziyan savunma!