Mili Eğitim Bakanı Özer'den son dakika yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi... Mili Eğitim Bakanı Özer, yüz yüze eğitime ilişkin, "Gereken tüm hazırlıklar yapıldı” açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 31.08.2021 10:29 GÜNCELLEME 31.08.2021 10:45
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim hakkında, “Daha fazla ertelenemeyecek kadar mühim bu sürece dair gereken tüm hazırlıkların yapıldığını, tüm tedbirlerin alındığını önemle belirtmek isterim” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin mesleki çalışma programının başlaması dolayısıyla öğretmenlere ve okul yöneticilerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden hitapta bulundu.

Yüz yüze eğitim başlıyor.

“Aynı idealin farklı cephelerinde birlikte çaba sarf ettiğimiz kıymetli mesai arkadaşlarım” diyerek sözlerine başlayan Milli Eğitim Bakanı Özer, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim camiamızın alışılmadık, zor yollardan geçtiği zamanları birlikte yaşadık. Dünyada dengelerin yeniden sağlanmaya başladığı, bilimin ışığındaki önlemler rehberliğinde yavaş yavaş normal hayata geçişin gerçekleştiği şu günlerde artık ülkemizde de yüz yüze eğitime başlamanın arifesindeyiz” ifadelerini kullandı.

“BİLİYORUM Kİ ÖĞRETMENLİK KALPLE SEÇİLEN BİR MESLEK" 

Eğitimin, çocukların en temel ihtiyaçlarından birisi olduğuna dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Özer, “Daha fazla ertelenemeyecek kadar mühim bu sürece dair gereken tüm hazırlıkların yapıldığını, tüm tedbirlerin alındığını sözlerimin başında önemle belirtmek isterim. Bizi bekleyen zor ve kutsal görevde, hepimizin işini kolaylaştırmak için canla başla çalıştığımızı ifade etmeyi görev biliyorum. İçinde bulunduğumuz zor koşullarda, hayat geçmiş normallerine dönene kadar eskisine göre belki iki kat daha dikkatli, iki kat daha sorumluk sahibi olmamız gerekecek. Bununla beraber, biliyorum ki öğretmenlik kalple seçilen bir meslek. Sizler zaten evlatlarımızın hayatlarına ışık olabilmek için daha en baştan o sorumluluğu severek üstlendiniz. Çocuklarımız sizleri, sizler de çocuklarımızı özlediniz. Dijital eğitimde ne kadar önemli adımlar atmış olursak olalım; uzaktan eğitim, bir sınıf içerisinde öğrencinizin gözünün içine bakarak ders anlatmanın kıymetiyle kıyas edilemez” şeklinde konuştu.

Yüz yüze eğitim başlıyor.

"İNANILMAZ BİR EĞİTİM PROGRAMI HAZIRLADIK" 

Yüz yüze eğitime geçiş sürecinin sorunsuz yönetilebilmesi için bir eğitim programı hazırlandığına dikkat çeken Bakan Özer, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki hassas geçiş sürecini yönetebilmek için işinize çok yarayacağına inandığımız bir eğitim program hazırladık. Üç gün boyunca sizlere, ‘Salgın Hastalık Sonrası Psikolojik Sağlamlığı Güçlendirmek ve Öğrencilerin Okula Uyumlarını Desteklemek’, ‘Salgın Hastalık Psikoeğitim Programları’ ve ‘Covid-19 Salgın Sürecinde Önleyici Tedbirlerin Alınması’ konularında bilgiler verilecek. Bundan sonraki süreçte desteğinizi ve iş birliğinizi esirgemeyeceğinize ve çocuklarımızın parlak bir geleceğe ulaşmaları için üstün bir çaba sergileyeceğinize olan inancım tam. Hepinize en içten başarı dileklerimi sunuyorum.”

MEB Okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 Bakan Özer açıkladı yeni dönemde uzaktan eğitim devam edecek!MEB Okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 Bakan Özer açıkladı yeni dönemde uzaktan eğitim devam edecek!

Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!

MEB Bakanı Mahmut Özer'den son dakika mazeret tayini müjdesiMEB Bakanı Mahmut Özer'den son dakika mazeret tayini müjdesi

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Haydar 4 ay önce Şikayet Et
  1000 kişilik okulda 1 hizmetli var. Bu nasıl hazırlık. İşkur personellerinin başlayabileceği en erken tarih 13 Eylül. Yani okullar açıldıktan 1 hafta sonra.
  Cevapla
 • Neşe 4 ay önce Şikayet Et
  Bukadar kısa bir sürede ne gibi tedbirler alındı. Valla çok merak ediyorum.Çocuklar Allaha emenet, 40 tane öğrenciyi bir sınıfa doldurup ne olacak nerede kaldı sosyal mesafe ozaman hastalık yokki bu şartlarda okullar açılıyor.
  Cevapla
 • Genç 4 ay önce Şikayet Et
  Madem öğretmenlik kalple şeçiliyo kadrolu yerine adam gibi öğretmen atayın o zaman "öğretmenliği kalple şeçmiş" kişileri atayın. Kadrolular bir halta yaramıyo!. Kaç kişi boşta bekliyo atanmak için
  Cevapla
 • çağan 4 ay önce Şikayet Et
  Bedeni gibi beyni de genç olan kardeşim senin atanamaman kadrolu öğretmenler den kaynaklı değil ülke ekonomisi, diyor başımızda kiler. Bir öğretmen emekli bile olsa yeni başlayan öğretmen maaşı kadar iyi kötü para alır bu durumda senin yer bulmana faydası olmaz. Eğer öğretmen ihtiyacına bakılsa sadece atama için Bi çok öğretmen atanır. 66000 nüfüslu bir ilçedeyim 300 tane ücretli öğretmen var...
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  pandemi son günlerde iyice coşmuş durumda. tüm şehirlerdeki hes haritaları kırmızıya boyandı. bu durumda yüzlerce öğrencinin velisi yada kendisi ya temaslı yada koronalı olarak karantinada. bu öğrenciler eğitime katılacakmı? katılırsa nasıl önlemler alındı bu konuda ne bir haber nede açıklama yapılıyor. ayrıca aşısız velilerin test yaptırmayacak olmaları aşılılara haksızlık olmuyormu.
  Cevapla
 • gurgula 4 ay önce Şikayet Et
  okullar Allah'a emanet açılıyor, yalandan onlem monlem ayagi yapmayın...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
El Salvador Devlet Başkanı Bukele'den davet: Türkiye için stratejik uç nokta olabilir
Son dakika: 21 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!