Son dakika: YÖK'ten kritik "uzaktan eğitim" hamlesi! O bölümle ilgili karar alındı

Son dakika haberi: Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, salgın koşullarıyla sınırlı olmak üzere üniversitelerde pedagojik eğitim derslerinin yüzde 40'ının uzaktan öğretim yoluyla verilebileceğini kararlaştırdı.

Son dakika: YÖK'ten kritik "uzaktan eğitim" hamlesi! O bölümle ilgili karar alındı
Son dakika: YÖK'ten kritik "uzaktan eğitim" hamlesi! O bölümle ilgili karar alındı
GİRİŞ 17.10.2021 06:25 GÜNCELLEME 17.10.2021 07:29
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Marmara Üniversitesi Rektörlüğünün 2021-2022 eğitim öğretim yılında uygulanmak üzere sunduğu teklif, Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendi.
 
Buna göre, salgın koşullarıyla sınırlı olmak kaydıyla üniversite senatolarının uygun görmesi halinde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı derslerinin en fazla yüzde 40'ının mevcut mevzuat çerçevesinde uzaktan öğretim yoluyla verilmesi uygun görüldü.

Özel öğretim yöntemleri ve öğretmenlik uygulaması gibi uygulamalı dersler bu kapsamın dışında bırakıldı.

Son dakika: YÖK'ten kritik
 
ÜNİVERSİTELER KAPANACAK MI?
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz Koronavirüs Bilim Kurulu'nun ardından yazılı açıklama yaptı. Kovid-19 salgınında aktif vakaların yaklaşık yüzde 40'ının 23 yaş altı vatandaşlardan oluştuğuna işaret eden Koca, "Üniversiteli kardeşlerimizi eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmek ve sevdiklerine virüs taşımamak için hızla ve topluca aşı olmaya davet ediyorum." dedi. Koca sözlerini şöyle sürdürdü;
 
Okullarda hareketliliğin başlaması ile birlikte vakaların yaş ortalaması düşmeye başlamıştı. Üniversitelerimiz de birer birer açılmaya başladılar ve bu hareketlilik de bir artışa neden olabilecek. Üniversiteli kardeşlerimizi eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmek ve sevdiklerine virüs taşımamak için hızla ve topluca aşı olmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki, şu an aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 40'ı 23 yaş altı vatandaşlarımızdan oluşmaktadır.
 
Aşı programımızda da bir miktar yavaşlama hissedilir hale geldi. Aşıların etkililiği ve hastaneye yatışları azalttığı tartışmasız bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır. Aşı olarak toplum bağışıklığını elde etmeli ve salgının seyrine dur demeliyiz. Yakında yaşanmaya başlayan hareketlilik sebebiyle özellikle üniversite öğrencilerimizi acilen aşı olmaya ve aşılarını tamamlamaya davet ediyorum.

Son dakika: YÖK'ten kritik
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YANIT VERMİŞTİ
 
Öte yandan geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları ifade etmişti;
 
"Halihazırda 71 bin okulumuzun tamamı açıktır. Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumuna göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapındaki bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz. Yükseköğretimde de bugün hem yeni akademik yılın açılışını yapmanın hem de yeniden yüz yüze eğitim öğretimin başlamasının sevincini yaşıyoruz. Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri almak suretiyle üniversitelerimizde de eğitim öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlıyız. Tüm planların ve hazırlıkların buna göre yapılmasında fayda görüyorum."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 6
 • Guiadoglu 2 yıl önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitim uzaktan eğitim. Çocuklarımız kandırılıyor. Evde başka okulda başka oluyorlar.
  Cevapla
 • Mezun 2 yıl önce Şikayet Et
  12 yıl önce 3300 TL vererek Selçuk Üniversitesinden aldığım Pedagojik Formasyona binaen söylüyorum şu anki hâliyle lüzumsuz bir uygulam. hakkıyla verilse belki kazanımlar sağlar ama maalesef anlamsız bir içeriği var. ya adam gibi düzeltilsin ya da kaldırılsın. Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi hocalarına selâm olsun
  Cevapla
 • Eğitmen 2 yıl önce Şikayet Et
  uzaktan eğitimde ne kalite var ne de eğitim. kimse kimseyi kandırmasın. eskiden de vaziyetimiz çok iyi değildi ama şimdi eğitimli cahiller mezun ediyoruz. örgün eğitim tekrar yüzyüze olmalı tamamen.uzaktan okumak isteyen için zaten AÖF var.
  Cevapla
 • Dostum 2 yıl önce Şikayet Et
  Ölenler insan,hükümetimiz okulları ve üniversiteleri bu şekilde açmakla çok büyük hata yapıyor dost nasihatı.
  Cevapla
 • Kaşif 2 yıl önce Şikayet Et
  Formasyon kalkacak, atananlara devlet verecek denildi. Bakan bey değişince tekrar getirildi. Şimdi onbinlerce fen edebiyat mezunu yaklaşık 4bin liraya bu belgeyi almak için kuyrukta. Belgeyi alanların da 100de biri atanacak. Gençlerin son paralarını alıp bu nesli devlete küstürmeyelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Seyhan Baraj Gölü'ne uçan ailenin kaza görüntüleri ortaya çıktı
Kassam Tugayları, İsrail'in Merkava tanklarını böyle imha etti