MEB'den flaş karar: Lise öğrencilerine ek sorumluluk sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezun olamayan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için kasımda ek sorumluluk sınavı yapılmasına karar verdi.

MEB'den flaş karar: Lise öğrencilerine ek sorumluluk sınavı
MEB'den flaş karar: Lise öğrencilerine ek sorumluluk sınavı
GİRİŞ 28.10.2021 21:37 GÜNCELLEME 28.10.2021 21:47
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim ve öğretim yıllarının Kovid-19 salgını nedeniyle yüz yüze ve uzaktan eğitimle tamamlandığı hatırlatıldı. Ayrıca bu süreçte lise öğrencilerinin sorumlu olunan ders sayısına bakılmadan başarısız oldukları derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçmelerinin sağlandığı anımsatıldı.

Yazıda, bu durumdan kaynaklı olarak bazı öğrencilerin sorumluluğu bulunan ders sayısının arttığı ve takvimine göre yapılan sorumluluk sınavlarında derslerin tamamının sorumluluğunun kalkmasının mümkün olmadığına işaret edilerek öğrenci ve velilerden taleplerin geldiği ifade edildi.

Bu kapsamda, ortaöğretim kurumlarının 10, 11, 12. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile 12. sınıfta mezun olamayıp beklemeli durumda olan ve 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında YKS sonucunda üniversitelere yerleşen ve geçici kayıtları yapılarak, 31 Aralık 2021'e kadar kesin kayıtlarının yapılması gereken öğrenciler için ek sorumluluk sınavı hakkı verildi.

Ek sorumluluk sınavlarının 2021-2022 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere kasımda yapılması kararlaştırıldı.

YORUMLAR 3
 • Türkmen 2 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl yani liseden mezun olamayıp üniversite yemi girmiş? Bence zaten eğitimde kalite yok önem verende yok zaten bu yıl sekiz soru yapabilen girdi Diyelim sana 100 soru içinden seç bir tanesini yapabilirsen buyur oku hangi bölümü istiyorsan...
  Cevapla
 • molla kasım 2 yıl önce Şikayet Et
  liseden mezun olamamış ama üniversiteye girmeye hak kazanmış. tam bi saçmalık. şimdi de pirincin taşını ayıklamaya çalışıyorlar. üniversite kazandığı dediği de açıköğretim falandır. soruları atsan giriyosun zaten.
  Cevapla
 • Ersel 2 yıl önce Şikayet Et
  Sınav nedirki sâçmalık
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Özel'in bedelli askerlik hakareti İmamoğlu'nu vurdu! 'Eş başkan' da bedelli çıktı
Türkiye'den Suudi Arabistan çıkarması!