MEB 81 ile genelge gönderdi! Açık öğretim sınavları çevrim içi yapılacak

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer imzasıyla 81 ile gönderilen genelgeye göre; açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi sınavlarının 4 Aralık'tan 10 Aralık'a kadar çevrim içi yapılması kararı alındı.

MEB 81 ile genelge gönderdi! Açık öğretim sınavları çevrim içi yapılacak
MEB 81 ile genelge gönderdi! Açık öğretim sınavları çevrim içi yapılacak
GİRİŞ 12.11.2021 13:14 GÜNCELLEME 13.11.2021 06:01
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer imzasıyla illere gönderilen yazıya göre, Bakanlık bünyesinde faaliyetlerini yürüten açık öğretim okullarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının 4 Aralık saat 09.30'dan 10 Aralık saat 23.59'a kadar çevrim için ortamda yapılması kararı alındı. Bu kapsamda sınavlar, bu döneme mahsus çevrim içi yapılacak.

YENİDEN DERS SEÇME HAKKI VERİLDİ

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için daha önce ders seçimi yapmış olan öğrencilerin bu ders seçimlerine göre sınava katılabilmesi, yeniden ders seçimi yapmak isteyenlerin 17-30 Kasım arasında ders seçimlerini yapabilmeleri sağlanacak.

DERS SEÇİMİNDE 18 YAŞ ALTI VE ÜSTÜ AYRIMI

Sınavın ilk günü itibarıyla 18 yaşından gün almamış öğrenciler, mevcut ders seçme kriterleri doğrultusunda istemeleri halinde ders seçimi yapabilecek. 18 yaşından gün almış öğrenciler; istemeleri halinde dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden, varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu derslerini, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 ders olacak şekilde seçebilecek.

Açık öğretim ortaokulu öğrencileri, 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için tekrar ders atama işlemleri yapılmadan daha önce atanan derslerden çevrim içi sınavlara katılabilecek.

Açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesinin yüz yüze eğitim ile verilen dersleri, ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılacak.

ÜCRET İADELERİNE DAİR BİLGİLENDİRME

Öte yandan, açık öğretim okullarında mezuniyet şartlarını taşıyan ve sınava katılması gerekmeyenlerden sınav katılım ücreti ödeyen öğrenciler ile açık öğretim okulları ilk kayıt ve kayıt yenileme dönemlerinde, sınav katılım ücreti hesabına sehven para yatıranlara, ücret iadeleri yapılacak.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 31
 • Zehra 2 yıl önce Şikayet Et
  Bende teşekkür ederim sayın milli eğitim bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim
  Cevapla
 • İnci 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım elimde olmayan durumlardan dolayı kayıt yapamadım sizden ricam kayıtlar tekrar açılsın sınav zamanına kadar lütfennnn
  Cevapla
 • Emel 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım koranavirus olduğum için kayıt yaptıramadim ağır hasta olduğum için çıkıp kayıt yenileyemedim .lise açık sınavları olmadan yine kayıt yenileme affı olamazmi yaptiramayanlar için sizden ricamız
  Cevapla
 • Ali er 2 yıl önce Şikayet Et
  Herşey normsl okullar açık üniv açık Camilerde normal açık lise niçin online
  Cevapla
 • cemil 2 yıl önce Şikayet Et
  aöf ün suçu ne salgında olmaz devlet neden masraf yapıyor online bekliyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2023 sona eriyor! İşte yılın en ucuz sıfır otomobilleri
Bahçeli'den İstanbul ve Ankara mesajı: Savurup indireceğiz!