Metaverse bilen sigorta elemanı aranıyor

Metaverse, NFT, kripto para ve benzeri varlıkların güvenli bir şekilde saklanması ihtiyacı bu alanda yetkin personel ihtiyacını da beraberinde getirdi.

Metaverse bilen sigorta elemanı aranıyor
Metaverse bilen sigorta elemanı aranıyor
GİRİŞ 23.03.2022 09:39 GÜNCELLEME 23.03.2022 09:39

Dünya sigorta endüstrisinin Metaverse evrenine yönelik çalışmalarına hızla devam ettiğini belirten IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO'su Murat Çiftçi, "Potansiyel NFT satışları, kripto paraların internet ortamında ya da internete bağlı olmadan güvenli bir şekilde saklanması ve yeni teknolojik ürünlere duyulacak ihtiyaçlar; yetkin personelin işe alımı ve eğitimine yönelik çalışmaları beraberinde getirdi. Metaverse sektörde ciddi anlamda istihdam artışı yaratacak" dedi.

Murat Çiftçi, Metaverse platformunun online oyun veya sanal gerçeklikten farklı olarak yaşayan ve sürekli aktif yeni bir dünya sunduğunu kaydetti. Bu yüzden de NFT varlıkların yatırım danışmanlığından tutun, avatar stilisti, etkinliklerin oluşturulması için organizatörler gibi pek çok alanda istihdam sağlayacağını söyleyen Çiftçi, şunları kaydetti:

"Haliyle bu yeni dünyanın hem elementer branş hem de sorumluluk branşında sigortalanması gündeme gelecek. Bu anlamda büyük fırsatlar oluşacak ancak NFT teknolojisinin getirdiği yeniliklerle birlikte sigorta dünyasına giriş yapabilmesi adına hukuki bir tanımlamaya da muhtaç olduğu açıktır. Blok zincir teknolojisi ve en etkin olarak kullanıldığı kripto para piyasalarına ilişkin getirilecek hukuki düzenlemelerin NFT teknolojisi için de yol gösterici olacağı tahmin edilmektedir. Her halükârda NFT teknolojisinin insan hayatında getireceği yenilikler sonucunda hukuki olarak da pek çok heyecan verici gelişmenin meydana geleceğini söyleyebiliriz."

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İzmir Bostanlı sahilinde korkutan görüntü!
Rusya'nın tahıl yüklü gemisi, Karasu Limanı'nda