Elon Musk 6.8 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, 6,88 milyar dolar değerinde 7,92 milyon elektrikli araç üreticisi Tesla hissesi sattı.

GİRİŞ 10.08.2022 12:39 GÜNCELLEME 10.08.2022 12:41
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın geçtiğimiz gece 6.88 milyar dolar değerinde 7.92 milyon Tesla hissesi sattığı ortaya çıktı.

Yayımlanan bir dizi finansal dosyaya göre, Musk’ın 5 ila 9 Ağustos tarihleri arasında söz konusu hisseleri sattığı belirtildi.

Hisse satışının 4 Ağustos'ta Austin, Teksas'ta yaptığı 2022 yıllık hissedar toplantısının ardından yayımlanan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyalarında ortaya çıktığı aktarıldı.

28 NİSAN’DAN SONRA HİSSE SATMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Bu yılın başlarında, Tesla ve SpaceX CEO'su sosyal medyada 28 Nisan'dan sonra "başka hisse satışı planlanmadığını" söylemişti.

28 Nisan haftası Musk’ın elektrikli otomobil üreticisinde yaklaşık 8,4 milyar dolar değerinde bir blok hisse sattığı ortaya çıkmıştı.

Dünyanın en zengin insanı, Nisan ayında yaklaşık 44 milyar dolar veya hisse başına 54.20 dolar karşılığında satın almayı kabul ettiği sosyal ağ devi Twitter ile çekişmeli bir yasal savaşın ortasında bulunuyor.

Nisan ayındaki anlaşmanın açıklanmasının ardından Twitter ve Tesla hisse fiyatları düşerken, 8 Temmuz tarihinde ise Musk, Twitter'a anlaşmayı sonlandırdığını söylemişti.

Twitter'ı, satın alma işlemine devam etmek için ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri vermemek ve platformundaki bot, spam ve sahte hesapların sayısını küçümsemekle suçlayan Musk, anlaşmanın vaat edilen fiyat için gerçekleşmesini sağlamak için dava açtı.

"TWİTTER’I ALMAK ZORUNDA KALMAZSAM HİSSELERİ GERİ ALACAĞIM"

Geçtiğimiz gün ise Tesla hisselerinin satılmasının ortaya çıkmasının ardından sorulan başka hisse satıp satmayacağı sorusuna ise Musk, "Evet. Twitter'ın bu anlaşmayı kapatmaya zorladığı (umarım olası değildir) bir durumda, Tesla hisselerinin acil satışından kaçınmak önemlidir" dedi.

Tesla CEO’su, ayrıca Twitter'ı satın almak zorunda kalmazsa hisselerinin bir kısmını geri alacağını sözlerine ekledi. 

Musk, Twitter anlaşması gerçekleşmezse, kendi sosyal platformu X.com'u oluşturmayı düşüneceğinin de altını çizdi.

KAYNAK: AA
Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 5
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Alakaya maydonoz ! Tesla ,, veya burada diğer araçların ismi var . Kğöğ seme çalış üret daha iyisini yap o zaman söz sahibi ol . Murat 124'e bile laf atamazsın çünkü hazırcısın. Sen daha iyisini üret o zaman konuş. Ağzı olan .... boş boş ve bol bol
  Cevapla
 • cemal 1 ay önce Şikayet Et
  milletin derdi sizimi gerdi size ne tesladan sizler 20 seneden beridir yapamadığınız togg satışına bakın
  Cevapla
 • tamer danacı 1 ay önce Şikayet Et
  20 sene değil 2 senelik proje o da evelallah bitmek üzere.
  Cevapla
 • tamm 1 ay önce Şikayet Et
  bay cemall
  Cevapla
 • Nurettin 1 ay önce Şikayet Et
  Zoruna mi gitti, 80 seneyi 20 seneye indirgemissek bu da buyuk bir adimdir cemal efendi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ekonomide sıkıntılı dönem geride mi kalıyor?
Derbide puanlar paylaşıldı!