Ev alacaklar dikkat! Dolandırıcıların yeni oyunu deşifre oldu

Dolandırıcılar bu kez yeni ev almak isteyenleri gözlerine kestirdi. İlan sitelerinde kendilerine ait olmayan lüks daireleri ucuza satışa çıkaran dolandırıcılar, senet imzalatarak şimdiden onlarca mağduriyet yarattı.

Ev alacaklar dikkat! Dolandırıcıların yeni oyunu deşifre oldu
Ev alacaklar dikkat! Dolandırıcıların yeni oyunu deşifre oldu
GİRİŞ 17.08.2022 12:59 GÜNCELLEME 17.08.2022 13:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yeni dolandırıcılık yöntemi ilan siteleri üzerinden işliyor. Dolandırıcılar özellikle Beylikdüzü ve Esenyurt gibi ilçelerde bulunan başkasına ait lüks daireleri düşük fiyata ilana çıkarıyor. 

Gayrimenkul danışmanı Kadir Özel; asılsız ilanlarla, film platosu gibi dairelerle insanları kandırmak amaçlı ilanlar koyduklarını açıkladı. 

Dahası dolandırıcılar kapora olarak müşterilere senet imzalatıyorlar.

Özel, ''Cebinizde kaporanız yoksa size kapora mahiyetinde senet imzalatıyorlar. 30-40 bin lira civarındaki bu senetle insanları borçlandırıyorlar'' diye konuştu. 

Özel bir de ''Evin tapusunun fotokopisini almadan ve araştırmasını yapmadan kesinlikle sözleşme imzalamamalarını tavsiye ederiz'' diyerek uyarıda bulundu. 

KAYNAK: NTV
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 1
  • vatandaş. 1 ay önce Şikayet Et
    Bu sahtekarlar hileye doymaz. En ağır cezaları vermek lazım. Bir de işi kılıfına uyduruyorlar. Açıklardan yararlanıyorlar. Her fiilin kanunda yazılması mümkün olmayınca kararlar vicdanen de verilmeli.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
NATO üyesi 17 ülkeden Rusya'ya gözdağı!
Türkiye Kıbrıs'ta somut adım atacak! ABD'ye rest çekildi: Gerekeni yapacağız!