Steam, Türkiye'de dolara geçti! İşte yeni fiyatlandırmalar...

Steam, platform üzerinden Türk Lirası desteği resmi olarak kaldırıldı. Dijital oyun dağıtım platformu uygulama üzerinde oyunları ve mevcut bakiyeleri dolara dönüştürdü.

Steam, Türkiye'de dolara geçti! İşte yeni fiyatlandırmalar...
Steam, Türkiye'de dolara geçti! İşte yeni fiyatlandırmalar...
GİRİŞ 21.11.2023 09:43 GÜNCELLEME 21.11.2023 09:43

Dijital video oyunu dağıtımı platformu olan Steam, oyunların geniş çapta dağılımı için kullanılıyor.

ARTIK BÜTÜN OYUNLAR DOLAR ÜZERİNDEN SATILIYOR

Türkiye'de de hizmet veren Steam,Türk Lirası desteğini geri çekerek resmi olarak dolar üzerinden satış yapmaya başladı.

Dijital oyun dağıtımı platformu, 20 Kasım tarihinden itibaren Steam üzerindeki tüm oyunların dolar cinsinden satılacağını hatta mevcut bakiyelerin de dolara dönüşeceğini duyurmuştu.

Steam yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

"Arjantin ve Türkiye'de son yıllarda yaşanan yüksek kur oynaklığı, oyun geliştiricilerinin bu para birimleri cinsinden uygun fiyatları seçmesini ve sürekli güncel tutmasını güç bir hale getirdi.

Geliştirici buluşmalarımızda ve sohbetlerimizde bu geri bildirimle çok sık karşılaştık. Buna ek olarak, bu ülkelerde/bölgelerde sürekli olarak yaşanan kur dalgalanmaları, ücretler, vergiler ve lojistik sorunlar kaynaklı olarak Steam ödeme yöntemlerini güncel ve çalışır şekilde tutmakta büyük güçlükler yaşadık.

Arjantin ve Türkiye'deki Steam müşterileri için fiyatları USD olarak değiştirmek, bize hem oyunculara hem de partnerlere daha standart ve tutarlı bir hizmet sunmamıza yardımcı olurken aynı zamanda bu ülkelerde/bölgelerde yaşayan Steam kullanıcılarına çeşitli ödeme yöntemleri sunmaya devam edebileceğimiz anlamına geliyor." ifadeleri yer aldı.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fenomenleri pişman edecek karar! Bakanlık 'Özel Tim' kurdu
İsrail destekçisi Biden'a bir şok daha! 7 eyalette seçim kararı