Google'dan Hollanda'ya dev yatırım!

Google Hollanda'daki yeni veri merkezine 640 milyon dolar yatırım yaptı.

Google'dan Hollanda'ya dev yatırım!
Google'dan Hollanda'ya dev yatırım!
GİRİŞ 23.04.2024 15:50 GÜNCELLEME 23.04.2024 15:50

Alphabet'in sahibi olduğu Google (GOOGL.O), Salı günü yaptığı açıklamada Hollanda'nın Groningen kentinde yeni bir veri merkezine 600 milyon Euro (640,62 milyon $) yatırım yapacağını ve yatırımın 125 yeni istihdam yaratacağını söyledi.

Google, 2014 yılından bu yana Hollanda'daki veri merkezlerine ve ilgili dijital altyapıya 3,8 milyar Avro'dan fazla yatırım yaptı.

Google, yeni veri merkezini inşa ederken sürdürülebilirliğe ve yerel toplum üzerinde olumlu bir etki yaratmaya öncelik vereceğini söyledi.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sivas'ta 50 bin TL maaşa çalıştıracak çoban bulamıyorlar
TÜİK verilerine göre en çok para kazandıran üniversite bölümleri