Rekabet Kurulu Google kararını açıkladı!

Alphabet Inc., Google llc, Google International llc, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.'den oluşan ekonomik bütünlük hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin sözlü savunma toplantısı yapıldı.

Rekabet Kurulu Google kararını açıkladı!
Rekabet Kurulu Google kararını açıkladı!
GİRİŞ 25.06.2024 12:27 GÜNCELLEME 25.06.2024 12:27

Rekabet Kurulu'nun Alphabet Inc., Google llc, Google International llc, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında yürüttüğü soruşturmada sözlü savunma toplantısı yapıldı. Kurul başkanı, "Teşebbüse idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığı kanaat ve sonucuna ulaşılmıştır" açıklamasında bulundu.

Rekabet Kurulu'nun Google hakkında yürüttüğü soruşturmada sözlü savunma toplantısı yapıldı.

Sözlü savunma toplantısında kurul başkanı, " Alphabet Inc., Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited, Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.'den oluşan ekonomik bütünlüğün genel arama hizmetleri pazarında hâkim durumda olduğu, Söz konusu ekonomik bütünlüğün, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkındaki Kanun’un 6. maddesini ihlal etmediği ve dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığı kanaat ve sonucuna ulaşılmıştır. Kurulun takdir ve tensiplerine saygılarımızla arz olunur." açıklamasında bulundu.

 

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TFF Başkanı Hacıosmanoğlu'na tebrik
En fazla maaşın alındığı ülke açıklandı! İşte ülkelere göre yıllık ortalama maaşlar...