Google Gemini mobil uygulaması artık Türkçe kullanılabiliyor!

Google'ın yapay zeka modeli olan Gemini, mobil uygulama olarak Türkçe dil seçeneğiyle kullanılabilecek.

Google Gemini mobil uygulaması artık Türkçe kullanılabiliyor!
Google Gemini mobil uygulaması artık Türkçe kullanılabiliyor!
GİRİŞ 21.06.2024 14:26 GÜNCELLEME 21.06.2024 14:26

Google’ın şimdiye kadar geliştirdiği en yetenekli genel yapay zeka modeli olan Gemini, mobil uygulamasını yeni ülkeler ve dillerde de kullanıma sundu.

Artık hareket halindeyken de Gemini’den yardım almak mümkün. Gemini mobil uygulaması, Türkçe de dahil olmak üzere daha fazla dil ve bölgede kullanılabilir hale geldi.

Kullanıcılar, telefonlarındaki Gemini uygulamasıyla araba lastiği değiştirmekten teşekkür notu yazmaya kadar birçok konuda yardım almak için Gemini’ye yazabilir, konuşabilir veya resim ekleyebilirler.

GOOGLE GEMİNİ MODELLERİ BİRDEN FAZLA BOYUTA SAHİPTİR

Farklı Gemini modelleri neredeyse tüm cihazlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle Google onu kesinlikle her yere entegre etmektedir. Google, farklı versiyonlarının veri merkezlerinden akıllı telefonlara kadar her yerde verimli bir şekilde çalışabileceğini iddia ediyor.

ŞU ANDA GOOGLE AŞAĞIDAKI GEMINI MODELLERINİ İÇERİYOR

Gemini 1.0 Ultra

Gemini 1.5 Pro

Gemini 1.5 Flash

Gemini 1.0 Nano

 

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
TFF'nin yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu!
TİP'li Sera Kadigil başıboş köpek söz konusu olunca İslam'ı hatırladı