10 yıldır cep telefonu kullananlara kötü haber

Cep telefonunu kullandığınız tarafta tümör oluşuyor.

10 yıldır cep telefonu kullananlara kötü haber
10 yıldır cep telefonu kullananlara kötü haber
GİRİŞ 15.03.2017 11:13 GÜNCELLEME 15.03.2017 11:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yüksek gerilim hatları, baz istasyonları ve cep telefonları gibi kaynaklardan yayılan düşük enerjili elektromanyetik radyasyonun sağlık üzerine olan etkileri sürekli tartışma konusu olur.

Bu sefer haberler kötü. Uzun dönem cep telefonu kullanılması ile beyin tümörü arasında toplumu yakından ilgilendiren bir ilişki saptandı.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ersin Erdoğan'ın verdiği bilgiye göre, 10 yıl ve üzerinde cep telefonu kullananlarda risk yüksek. Başınızın cep telefonunu kullanmayı tercih ettiğimiz tarafında iki kat daha fazla beyin tümörü olma olasılığı var.

Prof. Dr. Ersin Erdoğan, "Bizim tecrübemizle de uyum sağlayacak şekilde uzun dönem cep telefonu kullanımı ile aynı tarafta beyin tümörü gelişme olasılığını düşündüren yeterli epidemiyolojik delilin varlığı ortaya konulmuştur” diyerek cebimizdeki tehlikeye dikkati çekiyor.

11 çalışma irdelenerek ulaşılan sonuçlar, uluslar arası saygınlığı olan "Surgical Neurology” isimli Beyin Cerrahisi dergisinde de yayınlandı.

Türkiye'de 23 Şubat 1994 tarihinden bu yana 23 yıldır cep telefonu kullanılıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Düzceli 3 yıl önce Şikayet Et
  Mümkün oldukça hopörlör kullanın ben öyle yapıyorum
  Cevapla
 • şahin 3 yıl önce Şikayet Et
  her ay hacamat veya sülük tedavisi olunursa vücutta tümöre sebep olacak toksinler yani işe yaramayan piskan temizler vücut hastalığa yakalanmaz tümör riski ortadan kalkar
  Cevapla
 • huseyyn 3 yıl önce Şikayet Et
  O zaman insanların en az %50 si tümörlü
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan son dakika açıklamalar
Son dakika: İstanbul'da dolu! Yarına dikkat! 10 derece birden...