Org. Kalyoncu ile ilgili bilinmeyen büyük sır!

TSK'nın önümüzdeki yıllarda komuta kademesinin de belirlendiği YAŞ Toplantısı'nda emekliye ayrılan Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu'nun ailesiyle ilgili olarak şaşırtan bilgiler ortaya çıktı.

Org. Kalyoncu ile ilgili bilinmeyen büyük sır!
Org. Kalyoncu ile ilgili bilinmeyen büyük sır!
GİRİŞ 03.08.2013 10:30 GÜNCELLEME 03.08.2013 23:53
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

2011 Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından Jandarma Genel Komutanı olarak atanan Orgeneral Bekir Kalyoncu 1950 yılında Sarıyer'de doğduğu biliniyor. 1924 yılındaki mübadeleden sonra İstanbul'un yerlisi olmadığına göre Org. Kalyoncu'nun soyu nereye dayanıyordu? 

SELANİK GÖÇMENİ BİR ORGENERAL

Selanik göçmeni olduğu iddia edilen Org. Kalyoncu'nun ailesinin 1924 mübadelesinin ardından İstanbul'a geldiği belirtiliyor. Yani bir başka deyişle, Kalyoncu'nun akrabalarının soyu Selanik'e dayanıyor. Peki Selanik'ten kimler İstanbul'a göç etmişti? "Dönme"ler nam-ı diğer Sabetayistler… 

Org. Kalyoncu ile ilgili olarak bu iddiaları güçlendirecek kanıtlar var mı? İsterseniz lafı çok uzatmadan, size birkaç bilgi verelim. 

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde Bülbüldere - Bağlarbaşı yolu ile Selanikliler Sokağı'nın arasındaki geniş alanı kaplayan meşhur Bülbüldere Mezarlığı vardır. Bülbüldere, Feyziye Camii'nin hemen yanından başlayarak kademeli bir şekilde Selamsız Tepesi'ne kadar uzanır. Mezarlığın Selanikliler Sokağı'na ve Kuşakçı Sokağı'na açılan kapıları vardır. Bülbüldere-Bağlarbaşı yolu ile Selanikliler Sokağı arasında uzanan bu mezarlık, iki kısımdan oluşmaktadır. Bülbüldere-Bağlarbaşı yolu tarafı ve Bülbüldere kenarı Selaniklilere, Selanikliler Sokağı tarafı ise Üsküdar ahalisine aittir. 

SABETAYİSTLERİN MEZARLIĞI: BÜLBÜLDERESİ 

Bu bilgileri neden mi anlatıyoruz? Çünkü Bülbüldere'ye sadece Sabetayistler gömülmektedir. Buradaki ailelerin soyu Sabetay Sevi ve 26 halifeye dayanır. Ve bu halifelerin bir çoğu da İspanya'dan sürgün gelen Hahamlardır. 

ORG. KALYONCU'NUN AKRABALARI DA BU MEZARLIKTA

İşte Orgeneral Bekir Kalyoncu'nun akrabaları da Bülbüldere Mezarlığı'nda Sabetayistlerin Karakaş koluna mensup olanların gömüldüğü iddia edilmektedir. Bir diğer iddiaya göre ise buraya gömülenlerin hepsi "Dönme"dir.

İşte bu bölümdeki birkaç mezar ve özellikleri: 

Osman ismi Karakaş kolunu kuran Baruchy Russo adındaki bir "Dönme"ye aittir. Bu yüzden Karakaş Sabetayistleri doğan ilk erkek çocuklarının adını Osman koyarlar. 

Bekir Kalyoncu'nun dedesinin de asker kökenli olduğunu ölümünden sonra verilen şu ilandan anlıyoruz. 

Kalyoncu ailesinin "Karakaş Dönmesi" olan Sirman ailesinin akrabası olduğu iddia edilirken Sirman ailesinden de tanıdık bir isim karşımıza çıkıyor: Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde Profesör olan Nükhet Sirman… 

Peki nereden çıktı Nükhet Sirman ismi? 

1992 yılında Fransa'da yayına giren ve Türkiye'de ki bazı Aabetaycı ailelerle yapılan özel konuşmaları kapsayan (Sazanikos) "Son Dönmeler" isimli bir film yer alıyor. Bu film Fransa'da  satışa çıkarılmış ancak Türkiye'de yayınlanmamıştır. Bunun nedeni ise belgesele konu olan Sabetaycı aileler belgeselin "Türkiye'de yayınlanmaması" şartını koşarak belgeselde özel konuşmalar yapmışlardır. Türkiye'de bu filmin gösterilmesine bizzat yapımcılar da izin vermemiştir. Çünkü Türkiye'nin çok tanınmış aileleri bu filmde konuşmalar yapıyor. Kendilerinin Yahudi olduklarını, zorla Müslüman yapıldıklarını belirten aileler, film boyunca Türk milletiyle aralarındaki temel farkları anlatıyor. 

İşte bu filmde dikkat çeken bir isim olan Prof. Dr. Nükhet Sirman şunları söylüyor: 

"Biz farklıydık. Müslüman değildik, yani hakiki Müslüman değildik. Diğerlerine benzemiyorduk. Bu bilgi de zulme uğramasak bile eşit bir şekilde de muamele görmeyeceğimiz anlamına geliyordu." 

İŞTE O FİLMİN TAMAMI:

Belgeselde Prof.Dr. Nükhet Sirman 42:36 dakikada konuşuyor ve "Dönme" geçmişini anlatıyor. Görüldüğü üzere Prof.Dr.Sirman, akrabalarının "Yahudi" olduklarını itiraf ediyor.

Araştırmacı: Salim Meriç

YORUMLAR 97
 • Cemil Beyazıt 9 yıl önce Şikayet Et
  Tekzib. Bekir Kalyoncu habere tekzib gönderdi...
  Cevapla
 • özgür kahraman 9 yıl önce Şikayet Et
  İÇİMİZDEKİ DÖNMELERİ İFŞA ETMEDİKCE. biz huzuru bulamayız adamlar gizliden gizliye illegal yapılanmalara yardım ederler gezi parkında bunun örneğini gördük bu kinleride bitmez
  Cevapla
 • Halil SİNANOĞLU 9 yıl önce Şikayet Et
  KONYA'LI OLMAZ !. Bir arkadaşımız Kurmaylık sınavını kazanmıştı.Baba sevinerek Dede'ye müjdeyi verdi."Baba,torunun,Paşa olacak!"Güngörmüş Dede,hiç istifini bozmadan "Olmaz oğul! " dedi ve ekledi "Senin oğlunun Konya'lı,Paşalık için,Priştine'li olması lazım!"Dede gerçekten haklı çıktı.Bizimkisine "İrtica " diye bir kılıf uydurup, bırak akademiyi,Ordudan da attılar.
  Cevapla
 • ehlican 9 yıl önce Şikayet Et
  video hakkında. lütfen bu video yu türkçeleştirirmisiniz acil olarak....alt yazıylaaa...
  Cevapla
 • Levent Türkoğlu 9 yıl önce Şikayet Et
  Bayram özkan kardeşim 80 yıl boyunca dini önemli değil dediğimiz için insanlara etmediklerini bırakmadılar. onlar müslümanları sevmiyorsa biz neden sevelim. Üstüne bi de saygı duyduğumuz için eziyet görelim. sırf nmaz kıldığı için operasyondan geldikten sonra ordudan atılan ve eşi kanser olduğu halde gatadan da eşi çıkarılan, üstüne perişan edilen ve 2 hafta sonra eşini kaybeden subaya iyi davranmışlar mı ki biz iyi davranalım. Ayette bile diyor onlar sizi sevmez diye. 80 yıl boyunca bizi yalanlarla büyüttüler. 80 yıl boyunca yalan yanlış ne varsa bize tarih diye öğrettiler. alimlerimizi astılar. doğuda insanları perişan ettiler. bu saatten sonra dini bizim için önemli değil diyemeyiz. fırsat verince yaptıklarını gördük.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın!
Bulgaristan duyurdu: Türkiye sınırındaki sorun çözüldü