Galip Öztürk'ten paralel yapıyla ilgili müthiş itiraflar

22 yılda 30 milyon TL'lik yardım yaptığı paralel yapıdan makbuz isteyince 'kötü adam' olan Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk: İftira edip hapse attılar. Girmediğim ihaleden ceza aldım. Tehdit ediliyorum.

Galip Öztürk'ten paralel yapıyla ilgili müthiş itiraflar
Galip Öztürk'ten paralel yapıyla ilgili müthiş itiraflar
GİRİŞ 25.03.2014 13:49 GÜNCELLEME 25.03.2014 16:20
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

22 yılda 30 milyon TL'lik yardım yaptığı paralel yapıyla, kendisinden açıktan para istenince ters düşen Metro Turizmin patronu Galip Öztürk, yaşadığı kâbus dolu günleri Sabah'a anlattı.

ŞANTAJ YAPTILAR:

Yaptığı yardımlar karşılığında makbuz isteyince başına gelmedik kalmayan Öztürk şunları söyledi: "Hiçbir makbuz, fatura vermiyorlardı. Bundan rahatsız oluyordum. O günlerde Metro Holding'in CEO'su olan Ömer Bilgiseven beni Ergun Hoca diye bir arkadaşla tanıştırdı. Ona, Samsun'da da bir hayır yaptığımı zannettiğimi ama bu para gerçekten orayı mı harcandı, başka yere mi gitti emin olmadığımı, bana hiçbir belge sunmadıklarını söyledim. İşte o an, yıllardır bunların 'paralel polisleri'nin benimle ilgili yaptığı çalışmayı getirip önüme koydular. Şantaj yaptılar. 2011 yılının eylül-ekim aylarında, İstinye'deki bölge hocaları Ergun geldi bana. Para istedi. En son 2 milyon 750 bin liraya kadar düştüler. Bense bu parayı fatura, makbuz almadan vermeyeceğimi söyledim."

14 AY HAPİS YATTIM

Her seferinde başka bir istekle geldiler. Açıktan istedikleri 2 milyon 750 bin TL'yi vermeyi reddedince, hakkımda bir "iftiraname" hazırlayıp beni hapse attılar, 14 ay hapis yattım. Ticari ilişkilerimi bozdular, 200 milyon dolar zarar ettim. Çok agresif talepleri oluyordu artık. Böyle bir dönemde, Samsun'da Canik Başarı Üniversitesi'ni yaptım. Okula yardım talebi, paralel yapının Samsun sorumlusundan geldi. "Polisleriniz benim üzerimde kara oyunlar oynuyor. Çevreye kötü algı yaratıyorlar. Ben size yıllardır yardım ediyorum. Buna rağmen bunu yapmaya devam ediyorsunuz" dedim. "Böyle bir şey olamaz. Biz bu algıyı kaldırırız" dediler. Ben yine hayır için bunlara yardım yapmaya devam ettim. Samsun'daki Canik Başar Üniversitesi'ne 4 milyon 650 bin TL nakit para verdim. O okulun kaba inşaatının tamamını ben üstlendim.

HAYIR DEYİNCE DOSYA GELDİ

Bu para isteme trafiği 6 ay sürdü. "Makbuzsuz vermem" deyince Mimar Sezgin Yılmaz bana, Organize Suçlar Şubesi'ndeki dosyamdan bahsetti. "Dosyaları devreye sokarız. Arkadaşları durduramıyoruz" dedi. Amerika'da çocukluk arkadaşım var; İsmail Tüysüz, Orlando'da yaşıyor. Beni aradı. Pensilvanya'dan gelen bir arkadaşının, parayı vermediğim için bana operasyon yapılacağını söylediğini anlattı. Başka bir arkadaşım da "Bunlar senin başına çorap örecek, kaç" dedi.

11 GÜN SONRA TUTUKLANDIM

25 Şubat. Yani 11 gün sonra bir cumartesi. Kahvaltımı yaptım. Polonezköy'e gelirken önümü kesti polisler. "Yurtdışına kaçıyordu" diye beni gözaltına aldılar. Şubeye gittiğimde, borsa manipülasyonu yapmak iddiasıyla gözaltına alındım.

YALAN İFADE

Cezaevinde yatan, hayatımda iki defa gördüğüm Hurşit Yavaş isimli bir şahıstan benim aleyhimde ifade alıyorlar. Benim zenginliğimin nerden geldiğini, kazancımın nerden geldiğini söyletiyorlar. Aleyhimde konuşursa kendisine yardımcı olacaklarını, tahliyesini sağlayacaklarını söylüyorlar.

BAŞKASININ SİLAHINDAN 24 AY

Emekli yarbay Mehmet Tekin şirketimizin koruma müdürü. O gün bindiğim arabada, ruhsatlı beylik silahını unutmuş. Elimle hiç tutmadığım bir silah. Bu 19 tane eylemi, terör mahkemesine götüren özel yetkili savcımız Muammer Akkaş, bu silahı Beykoz Adliyesi'ne gönderdi. Bu silahtan 24 ay ceza verdiler bana.

BİR ŞEKİLDE PARANIZI ALIYORLAR

"Bir şekilde para sızdırıyorlar sizden. Okul parası ödemezseniz, kurban parasıyla geliyorlar, çocuğunuzun velisi diye geliyorlar. Ufak ufak almaya başlıyorlar. Her şekilde her ortamda ve her kılıkta olabiliyorlar. Çok iyi kamufle oluyorlar ve çok dikkat edilmesi gereken bir süreçteyiz."

GİRMEDİĞİ İHALEDEN CEZA

"Sonradan başka suçlar çıkarmaya başladılar. 19 ayrı eylem, borsa hariç. Bu 19 eylemin 16'sından beraat ettim. Ceza aldığım eylemlerden biri, grup şirketlerimizden birinin Bolu'da otogar ihalesine girmemesiyle ilgili. Girmediğim ihaleden ceza aldım yani."

HERKES ONLAR İÇİN ŞÜPHELİDİR

"Hizmet dışında kalan herkes, onlar için 'şüpheli' kişidir. Hele hele eğer onlar için kötüyseniz, ağzınızla kuş tutsanız, her şeyiniz düzgün olsa, yapacağınız hiçbir şey yok. Onların kara listesindesiniz artık."

ÖZTÜRK'E ABD'DEN DOĞRULAMA GELDİ

Amerika'da yaşayan otomobil galerisi sahibi İsmail Tüysüz, kendisine Galip Öztürk ile ilgili haberin Pensilvanya'ya yakın isimlerden biri olan Abdülselam Ergin Çolak'tan geldiğini açıkladı. İsmail Tüysüz, Çolak'ın kendisine, "Galip abiyi tutuklayacaklar kaçsın" dediğini aktardı.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 14
 • Serkan Gergin 6 yıl önce Şikayet Et
  kulak verilmeli. Metro turizmin sahibinin söyledikleri çok önemli kulak vermek lazım. bugün cemaat lehine konuşan ne kadar işadamı ve yazar varsa cemaat yüzünden ellerindeki yasadışı dinleme ve görüntülerle tehdit edildikleri için cemaat lehine konuşuyorlar.
  Cevapla
 • Mlym 59 6 yıl önce Şikayet Et
  BRAVOOO. Galip ÖZTÜRK'ü Açıklamış olduğu İtiraflarından Dolayı Tebrik Ediyorum. Diğer İş Adamlarının da Cesaret Göstermesi Gerekiyor, Milletimiz Paralel Yapılara Vesayetlere Her Zaman Karşı Durmuştur....
  Cevapla
 • BURAK AKİF 6 yıl önce Şikayet Et
  _mafya_. borazanı mı oldunuz? hırsızın avukatlığı yetmemiş galiba.
  Cevapla
 • Hakan Kavaklı 6 yıl önce Şikayet Et
  Gülen Hizmetinin Mafya Boyutu. Din istismarcıları, saltanatlarının,şantaj,montaj, tehtit baskı ve zulümle ilelebed süreceğini zannettiler.Yavaş yavaş, şapka düşmeye, gerçekler ortaya çıkmaya başladı.
  Cevapla
 • Murat Diniz 6 yıl önce Şikayet Et
  Bilip bilmeden konuşmayın. Sanmayınki ilk defa söylüyor daha önce defalarca bunlara para yetiştiremiyorum beni tehtit ediyor gülenciler diye açıklama yaptı. Ha şu da var borsada milletin anasını ağlattı belasını da cemaatten buldu. Cemaat 1 verdiği yerden 1000 alır. Maaşınızın tamamanı himmet verseniz sen ne yiyeceksin diye sormaz dahada çok ver der
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mısır'ın Türkiye'ye gözdağı güldürdü
Türk arkeologlar 5 bin yıllık şehir buldu! Tarihin ilk sınıflandırması