Konya'da Davutoğlu için büyük şölen

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti Genel Başkanlığı'na seçilmesi memleketi Konya'da coşkuyla kutlandı.

Konya'da Davutoğlu için büyük şölen
Konya'da Davutoğlu için büyük şölen
GİRİŞ 27.08.2014 23:23 GÜNCELLEME 27.08.2014 23:23

Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama törenine telekonferans sistemiyle katılan Davutoğlu, "Yarın Cumhurbaşkanımız görevi devralacak. Hemen arkasından kabine kurulma süreci de cuma günü öğlene kadar tamamlanmış olacak. Bu sürecin bu kadar dakik ve seri işlenmesinin nedeni Türkiye'nin kaybedecek zamanı yok" dedi. 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti Genel Başkanlığı'na seçilmesinin ardından Ak Parti Konya İl Başkanlığı Kültür Park'ta kutlama töreni düzenledi. Partililer, tören alanını Ak Parti ve Ahmet Davutoğlu'nun fotoğraflı bayraklarıyla doldurdu. Davutoğlu'nun fotoğraflarının bulunduğu bayrağın havuzda su içinde gören 70 yaşındaki Durali Candan, bayrağı sudan alıp, düzettikten sonra havada salladı. Mehteran gösteri ve kaşık oyunu grubunun oyun havası gösterisi oldu. Kaşık grubu üyelerinin Ahmet Davutoğlu'nun fotoğrafının bulunduğu tişörtle çıkması dikkat çekti. 

Gösterinin ardından Davutoğlu, telekonferans sistemiyle tören alanındaki hemşerilerine seslendi. Onlardan dualarını eksik etmemelerini isteyen Davutoğlu, şunları söyledi: "İlk defa iktidardaki partinin genel başkanlık değişimi saygıyla, coşkuyla ve istişare ile gerçekleşti. Bu son 1.5 yıldır Türkiye'de bir kaus ortamı oluşturmak isteyenlere partimizin verdiği ciddi bir gerçektir. Bu Konyalı hemşerilerimin de desteğidir. Çünkü her seçimde bize ciddi destek verdiler. Konya, son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de büyükşehirler arasında birinci oldu.

O yüzden bütün hemşerilerimizi kutluyorum. Yarın Cumhurbaşkanımız görevi devralacak. Hemen arkasında Kabine kurulma süreci de cuma günü öğlene kadar tamamlanmış olacak. Bu sürecin bu kadar dakik ve seri işlenmesinin nedeni Türkiye'nin kaybedecek zamanı yok. Biz Ak Parti olarak nasıl son 12 yıl içinde ülkemizi gece -gündüz çalışarak bir hasta adam durumundan yükselen güç haline getirmişsek, inşallah 2023'e kadar bu yükselen gücü uluslararası alanda da en etkin göreve sahip ülke haline dönüştüreceğiz." 

Bir çok ülkeden tebrik mesajı aldığını belirten Davutoğlu, "Dünya'da da geniş yankı uyandıran bir durumdu. Çünkü etrafımızda bir çok ülke kendi iç buhranlarıyla uğraşırken biz mahalli seçimleri gayet başarılı atlattık. Cumhurbaşkanlığı seçimi başarılı bir şekilde yaptık. Sonrası Ak Parti içindeki değişimi sağladık. Bir doku yenilenmesi ve aynı zamanda süreklilik içinde yenilenmesi olarak başarılı olarak gerçekleşti. Tam bir konsensüsle katılan delegelerimizin katılımıyla gerçekleşmesi ve Ak Parti içindeki ortak aklın sayın Cumhurbaşkanımız tarafından nasıl doğru analiz edildiğini gösterdi. Şimdi önümüzdeki hemen yarından itibaren yapılması, çalışılması gereken konular var. 2015 seçimlerinde Türkiye'nin istikrarı daha da takip edecek, Türkiye'nin ekonomisine, siyasetine yeni bir nefes olacak önemli bir netice. Daha büyük bir başarı elde edebilmek için bütün Ak Parti kadroluyla gece gündüz çalışacağız" dedi. 

Davutoğlu, hükümet güvenoyu aldıktan sonra ilk ziyaretini Konya'ya yapacağını ve Mevlana'yı ziyaret edeceğini söyledi. Konuşmanın ardından havai fişek gösterisi yapıldı. Kutlamalar sanatçı Alper'in konseriyle devam etti. 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MGK'da son dakika kararları açıklandı!
İstanbul'da heyecan verici görüntüler