AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Konya'da:

"Çözüm sürecinde önemli şeylerden bir tanesi anayasa. Artık bu anayasa bu Türkiye'yi taşımıyor. Bu vesayet rejiminin anayasası. Bu bir darbe anayasası"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Konya'da:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Konya'da:
GİRİŞ 06.12.2014 19:03 GÜNCELLEME 06.12.2014 19:03

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Çözüm sürecinde önemli şeylerden bir tanesi anayasa. Artık bu anayasa bu Türkiye'yi taşımıyor. Bu vesayet rejiminin anayasası. Bu bir darbe anayasası" dedi.

Erdem, Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Karatay 5. Olağan Kongresi'ne katıldı. Erdem, Türkiye'nin üzerinde kara bulutların dolaştığı dönemlerde AK Parti'nin karanlıklardan güneş gibi doğarak Türk siyasetinde yer aldığını söyledi.

O günkü iktidarda bulunanların milletin kendisine verdiği 5 yılı kullanamadığını, millete çok çektirip umutlarını yıktığını belirten Erdem, şöyle devam etti:

"AK Parti iktidara geldiğinde iki partiden biri CHP, ana muhalefet partisi olarak mecliste yerini aldı. O günkü genel başkanı Sayın Baykal, AK Parti iktidara geldi diye seviniyordu. Niye sevindi? Çünkü; 'Türkiye'yi düzeltmek mümkün değil. Recep Tayyip Erdoğan'ı İstanbul'da bitiremedik. Şimdi tarihi bir fırsatı yakaladık. Öyle kötü bir zamanda iktidar oldu ki artık kurtulma şansı yok' diye seviniyorlardı. Ama yanıldılar. Gerçekten liderlik kabiliyeti olan, bu ülke için hayalleri, planları ve projeleri olan iktidarlar farklıdır. Nitekim bu farkı kısa zamanda halkımız gördü."

Erdem, 2023'te Türkiye'nin çok farklı bir Türkiye olacağını ifade etti. AK Parti'nin her fırsatta kendini yenilediğini dile getiren Erdem, 2001 seçimlerinde farklı şeyler söylediklerini, 2011'e gelindiğinde yine halkın karşısına çılgın projelerle çıktıklarını dile getirdi.

30 Mart seçimlerinde de yine farklı şeyler söylediklerini aktaran Erdem, şunları kaydetti:

"Şimdi 2015'te de farklı şeyler söyleyeceğiz. Yeni Türkiyemiz için mutlaka ama mutlaka yeni bir anayasayı yapmamız gerekir. Türkiye'nin sıkıntılarının temelinde anayasa yatıyor. Şu anda tartıştığımız konuların da sebebi anayasa. Alevilikle ilgili bir takım açılım konuşuluyor, gelip nerede düğümleniyor? Yine anayasada düğümleniyor. Çözüm sürecinde önemli şeylerden bir tanesi anayasa. Artık bu anayasa bu Türkiye'yi taşımıyor. Bu vesayet rejiminin anayasası. Bu bir darbe anayasası. Onun için 2015 seçimi önemli. Her seçim önemliydi. Eğer 30 Mart'taki seçimi önemsemeseydik 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanında bu neticeyi bu kadar kolay alamazdık. Cumhurbaşkanlığında bu neticeyi bu kadar rahat almasaydık 2015'e güvenle gidemezdik. 2015 seçimleri hem yeni bir anayasayı yapmak açısından hem de 2023'ün kadrolarını seçme açısından önemli."

"Bütün ufukları, evleri ile parti teşkilatları arasında"

Erdem, Karatay'daki kongrenin sona ermesinin ardından Konevi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Meram 5. Olağan Kongresi'ne katıldı. Erdem, Türkiye'nin dünyanın her yerinde sesini duyurduğunu dile getirdi.

Muhalefet partisi ve AK Parti'ye karşı olanların şimdi de Cumhurbaşkanlığı Sarayı konusuna takıldığını anlatan Erdem, "Neye takılmadılar ki? Ufukları o kadar ufukları. Allah'a şükürler olsun bu halkın ufku, muhalefetin ufkunun önünde olduğu için bunlara takılıp kalmayalım. Merhum Özal'a, ilk defa özel uçak aldığında da tartışmışlardı. Yine biz yeni uçaklar aldığımızda da karşı çıkmadılar mı? Haklılar. Dünya diye bir düşünceleri yok ki. Bütün ufukları, evleri ile parti teşkilatları arasında" diye konuştu.

Kongrelere, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Hüseyin Üzülmez, Mustafa Kabakcı, Ayşe Türkmenoğlu, ilçe belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Aliyev'den Türkiye açıklaması: Erivan'ı korkutuyor
Türkiye'nin drone şampiyonu TEKNOFEST'te belli olacak