İHH, yetimlerin karne sevincini paylaştı

Trabzon'da 340 yetim çocuk, İHH tarafından düzenlenen programda eğlendi

İHH, yetimlerin karne sevincini paylaştı
İHH, yetimlerin karne sevincini paylaştı
GİRİŞ 24.01.2015 16:06 GÜNCELLEME 24.01.2015 16:06

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Trabzon Şubesi, karne alan 340 yetim çocuk için eğlence programı düzenledi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen karne şenliğine, Trabzon İHH Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kadir Topçu, Trabzon İHH Yetim Birimleri Başkanı Zühtü Kalma ile yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

Müzik dinletisi, halk oyunları ve pandomim gösterisinin ardından çocukların yüzleri boyandı ve palyaço eşliğinde oyunlar oynandı.

Kalma, burada yaptığı konuşmada, Trabzon genelinde 340 yetim çocuğa destek verdiklerini söyledi.

Kentte ulaşmadıkları ilçe kalmadığını dile getiren Kalma, "Karne şenliğini geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu anlamda en fazla desteğimizi Trabzon'daki yetimlerimize, ardından da Akçaabat'taki yetimlerimize veriyoruz. İnşallah destek verdiğimiz yetim sayımız diğer ilçelerimizde de artacaktır" diye konuştu.

Kalma, desteklerinin öncelikle sosyal yardım adı altında olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Toplamda 20 ailemize 500'er kilogram kömür yardımında bulunduk. Geçen sene bu sayımız 6'ydı ve bu sayıyı artırdık. Onun yanında çocuk kumanyası, ev eşyası ve eğitim yardımlarımız oldu. Özellikle 20 çocuğumuza dershane desteği sağladık. Bu şekilde desteklerimiz inşallah sürecek. Sağlık alanında da desteklerimize devam ediyoruz. Bu anlamda 10 annemize psikolojik destek verdik. Sosyal etkinlikler kapsamında yetim çocuklarımızla da çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz. Her yıl bu faaliyetleri aksatmadan devam ettireceğiz."

Gürcistan'da da destek verdikleri yetimler olduğunu anlatan Kalma, Gürcistan'da da 50 yetime destek vererek, sadece Trabzon'da değil yurt dışındaki yetimlere de destek verdiklerini sözlerine ekledi.

Şenliğin sonunda çocuklara pamuk şekeri, tatil kitapları ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan flaş talimat! Türkiye'den Libya hamlesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Katılım Bankası' ismi 'Katılım Finans Kurumu' olabilir