Sinagog açılışında Erdoğan için dua

Edirne'de restore edilen Avrupa’nın 2’nci büyük sinagogunun açılısında hahambaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan için dua etti.

Sinagog açılışında Erdoğan için dua
Sinagog açılışında Erdoğan için dua
GİRİŞ 26.03.2015 19:23 GÜNCELLEME 26.03.2015 19:27
Bu Habere 110 Yorum Yapılmış

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 5 yılda 5 milyon 750 bin lira harcanarak aslına uygun olarak restore edilen Avrupa’nın 2’nci büyük sinagogu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan ile çok sayıda Musevi’nin katıldığı dini törenle açıldı.

ERDOĞAN İÇİN DUA EDİLDİ

Özel olarak getirilen Tevrat, yine dualar eşliğinde konukların arasından getirilerek özel bölümüne konuldu. Ulus Özel Musevi Okulu öğrencileri tarafından da mini bir konser verildi. Ardından hahambaşları tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye için dualar okundu. Haham, duanın Türkçe tercümesinde, "Yüce devletimiz Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı mübarek kılsın, korusun, yüceltsin, yardım etsin, büyütsün, yücelere taşısın. Ömrünce ve ömrümüzce şanını yüceltsin amin" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 110
 • adamın dibi 6 yıl önce Şikayet Et
  Onların ibadeti beni ilgilendirmez ama müslümanın parası ile nasıl sinagog yapıyorsunuz?Hiç mi Allah'tan korkunuz yok?Müslümanın parasını kağıtla bile israf etmemeye çalışan halifeler vardı.Aman iyice kullanalımda boşa gitmesin diye.Şimdi tutmuşlar bizimle alaksı olmayanlara para ödüyorlar.Yapacaklarsa da müslümanın izin verdiği yere kendi paraları ile yapsınlar ibadethanelerini.
  Cevapla
 • Sait 6 yıl önce Şikayet Et
  Birakinda herkes kendi dinini siddetsiz yasasin,herkesin dini kendine.
  Cevapla
 • G.Osman Paşaoğlu 6 yıl önce Şikayet Et
  Herşey çok açık ve net değil mi...!
  Cevapla
 • noname 6 yıl önce Şikayet Et
  cenabetin duası kabul olur mu lanetli aynı zamanda
  Cevapla
 • aşkın 6 yıl önce Şikayet Et
  herkes kendinden olana dua eder
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TRT ve Rıdvan Dilmen'den açıklama! Noktayı koydular
Alfabeyi baştan öğretiyoruz (18 Eylül 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)