Aylan Kurdi'nin babası ile ilgili skandal iddia

Tüm dünyayı derinden sarsan ve harekete geçiren fotoğraf karesindeki Aylan Kurdi'nin babası ile ilgili skandal bir iddia gündeme getirildi.

Aylan Kurdi'nin babası ile ilgili skandal iddia
Aylan Kurdi'nin babası ile ilgili skandal iddia
GİRİŞ 14.09.2015 06:45 GÜNCELLEME 14.09.2015 07:28
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Aylan Kurdi, Bodrum sahilindeki cansız bedeniyle tüm dünyada sığınmacıların dramını dünyanın gündemine taşıyan çocuk. Babası Abdullah Kurdi ile ilgili ortaya atılan iddialar güçleniyor. Aynı teknede bulunanlar baba Kurdi'nin anlattıklarının doğru olmadığını belirtiyor.

Olayın üzerinden günler geçti ancak tartışmalar bitmedi. Baba Abdullah Kurdi ile ilgili iddialar var.

İddialar anlattıklarıyla ilgili. Abdullah Kurdi, içinde ailesinin de olduğu sığınmacıları taşıyan tekneyi bir başkasının kullandığını, dalgalar başlayınca o kişinin denize atlayarak Türkiye'ye kaçtığını belirtmişti.

Ancak aynı teknede bulunanlar bu anlatılanları doğrulamıyor. Aynı olayda 9 ve 11 yaşlarında 2 çocuklarını kaybeden Iraklı çift gibi.Iraklı çift, "Abdullah Kurdi'nin anlattıkları doğru değil, niye yalan söylüyor. Bilmiyorum belki korkusundan. Batan tekneyi en başından beri o kullanıyordu, hiç Türk yoktu, 14 kişi teknedeydik ve kimse denize atlamadı. Abdullah Kurdi Türklerle birlikte yolculuğu ayarladı,olay sonrası paramızı istedik,parayı türklere verdiğini söyledi, tekneyi getiren ve bu yolculuğu ayarlayan oydu. Başta ona sempati besliyordum çünkü o da 2 çocuğunu kaybetti, ama Bağdat'a dönünce ve yalanlarını duyunca şok oldum, sahil güvenlik bizi denizden çıkarınca yanıma geldi ve polise tekneyi kullananın kendisi olmadığını söylememi istedi" açıklamasında bulundu.

KURDİ YALANLADI

Abdullah Kurdi ise İngiliz medyasına yaptığı açıklamada söylenenlerin doğru olmadığını savundu.Eylül ayının ilk günlerinde Türkiye'den Yunan adasına geçmeye çalışırken alabora olan teknede Abdullah Kurdi'nin iki çoğuğuyla eşinin yanısıra 9 kişi hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR 15
 • Ceylan 7 yıl önce Şikayet Et
  Elestirmeyi birakin adami.icinin nasil yandigini nerden bileceksiniz.ayni durumda oldugunuzun empatisini kurun
  Cevapla
 • ismail 7 yıl önce Şikayet Et
  ne farkeder, sonucta zaten ölümü göze alip cikmislar
  Cevapla
 • ceren42 7 yıl önce Şikayet Et
  adı üstünde kurdi genelde onların mayalarında yapılarında yalan var
  Cevapla
 • kürdi 7 yıl önce Şikayet Et
  allah bildiği gibi yapsın iflah olamıyasıca
  Cevapla
 • human 7 yıl önce Şikayet Et
  Güneydoğu'da kürt halkın çoğu fakir, hor görmeyelim, yaralarına merhem olalım, çıplak gezen çocuklarına çorap ayakkabı alalım kış geliyor.
  Cevapla
 • ceren42 7 yıl önce Şikayet Et
  Allah sizi ıslah etsin
  Cevapla
 • ahmet 7 yıl önce Şikayet Et
  sizin yaptığınızın teröristlerin yaptığından farkı yok. Allah 'ın farklı yarattığı bir kavme, topluluğa genellemede bulunamazsınız. kör zihniyet işte. tüm türklerde değil ama sizin mayanızda da cehalet varmış
  Cevapla
 • gökhan çoban 7 yıl önce Şikayet Et
  Genelleme yapmayın...Fitne ateşine odun taşımayın..Dinimizde ırkçılık yok...
  Cevapla
 • muzaffer 7 yıl önce Şikayet Et
  şu anda içi karışık olan suriye, ırak, Libya, tunus gibi ülkelerde yaşayanlar, vatanlarını bizim gibi savaşarak şehit vererek mi aldı yoksa İngilizlerin hediyesi mi oldu. savunacak bi vatan toprağına bile aklen sahip olamayanları, Avrupa ülkelerine el yardımıyla göndermeye çalışmalıyız diyorum.
  Cevapla
 • ismail 7 yıl önce Şikayet Et
  onlarin vatani senin vatanindi ve sen savasarak verdin , ayrica senin ustunde bu durdugun topraklarda onlarin dedesininde kani var , bilmiyorsan git Çanakkale sehitligine bak
  Cevapla
 • nedimm 7 yıl önce Şikayet Et
  bu nedir ya.. hiç mi içi yanmıyo bu adamların çocuklarınızı kaybetmişsiniz neyin derdindesiniz.. yalan söylüyomuşmuş da bilmem ne neyse ne ünlü olmaya mı çalışıyon dayı derdin ne ya??
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kökünü Kurutma Operasyonu... Bakan Soylu: 117 kişi gözaltında
İsveç'ten Türkiye açıklaması: Terör yasası...