Recep Tayyip Erdoğan filmi KKTC'de çekiliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan ‘Reis’ filminin çekimleri Kıbrıs’ta yapılacak.

Recep Tayyip Erdoğan filmi KKTC'de çekiliyor
Recep Tayyip Erdoğan filmi KKTC'de çekiliyor
GİRİŞ 14.01.2016 09:27 GÜNCELLEME 14.01.2016 09:29
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan ‘Reis’ filminin çekimleri Kıbrıs’ta yapılacak. Bu nedenle İskele kasabasında küçük bir ‘Kasımpaşa’ oluşturmak için inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Kıbrıs’ın İskele kasabasının eski meydanı, çekimleri 22 Ocak’ta başlayacak “Reis” için 1950’li yılların Kasımpaşa’sı haline getiriliyor. Film ekibinin Kasımpaşa olarak iskele’yi seçmesinin nedeninin, kasabanın eski ve orijinal hali olduğunu açıklandı. Meydanda yerlere parke taşı döşeme ve işyerlerinin restorasyonu sürerken, birçok sokak da filmin senaryosuna uygun hale getirilebilmesi için trafiğe kapatıldı.

KURULUM BÜTÇESİ 4 MİLYON DOLAR

“Reis”in yapımcısı Ali Avcı, Hürriyet’e yaptığı açıklamada Kıbrıs’ın uygun iklimi ve korunan yapısı ile doğal bir plato olduğuna dikkat çekerek “Çekimlerin yapılacağı yerlerin hazırlanması da dahil 4 milyon dolarlık kurulum bütçesi ayırdık” dedi. 

Avcı, KKTC turizmine de büyük katkı sağlayacaklarına inandıklarını belirtti: “Yönetmenimiz Hüdaverdi Yavuz, yarın adada olacak. Ben de hafta sonu gidiyorum. Pazartesi günü çekimlere başlayacağız. Mart ayında film tamamlanarak vizyona girecek. Film 1930’larda başlayıp Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997’de hapishaneye girdiği döneme kadar olan hayatını konu alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi geçmişinden daha fazla Kasımpaşalı bir Tayyip Erdoğan’ı anlatma derdindeyiz.”  

Filmde Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluğunu Batuhan Işık Gürel, gençliğini ise, Reha Beyoğlu canlandıracak.

ERDOĞAN ROLÜ İÇİN 200 KİŞİYLE GÖRÜŞÜLDÜMüziklerini Kalan Müzik’in hazırladığı filmde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı canlandıracak oyuncu için 200 adayla görüşüldü. “Reis” için 300 dönem kostümü dikildi. Filmde Erdoğan’ın çocukluğunu Batuhan Işık Gürel, gençliğini ise Reha Bey- oğlu canlandıracak. Eşi Emine Erdoğan’ı da Özlem Balcı oynayacak. Filmin kadrosunda ayrıca Ufuk Bayraktar, Abidin Yerebakan, Orhan Aydın, Ali Yaylı, Alper Türedi, Aydan Çakır, İsmail Hakkı, Volkan Başaran, Yener Gürsoy ve Ercan Demirel yer alıyor.

En sevdiği oyuncuRecep Tayyip-Emine Erdoğan çifti, Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği’nin 26 Aralık’ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Asım’ın Nesli’nden Bir Usta” adlı programda, oyuncu Özlem Balcı ile sohbet etmişti. Emine Erdoğan’ın o akşam “En sevdiğim oyuncusun. Sende kendimi görüyorum” dediği Balcı, “Reis”te Emine Erdoğan’ı canlandıracak.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sahadet 4 yıl önce Şikayet Et
  Gerekirse 5 defa giderim izlemeye yakışr reis
  Cevapla
 • ramazan 4 yıl önce Şikayet Et
  çok sevindim valla
  Cevapla
 • Cekic 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede pkk bitmediği sürece kimse kahraman olamaz
  Cevapla
 • sen 4 yıl önce Şikayet Et
  Sen öyle san
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika..Ermenistan ateşkesi bozmaya devam ediyor: Berde'yi vurdular
Ermeni rahipleri cephede dua etti askerlere 'kutsal su' içirdi