İMC TV'nin frekansının iptali istendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, terör örgütü PKK/KCK'nın propagandası yaptığı iddiasıyla İMC TV'nin frekansının iptal edilmesi istendi.

İMC TV'nin frekansının iptali istendi
İMC TV'nin frekansının iptali istendi
GİRİŞ 26.02.2016 11:58 GÜNCELLEME 26.02.2016 12:07
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Başsavcılığın 24 Şubat'ta Türksat'a gönderdiği yazıda, Ankara Emniyet Müdürlüğüne, İMC TV aracılığıyla terör örgütü PKK/KCK propagandası yapıldığı için şikayette bulunulduğu ve ilgili televizyon kanalıyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Terör örgütü PKK/KCK'nın amaç ve faaliyetlerine ilişkin bilgilerin de yer verildiği yazıda, İMC TV'de terör örgütü propagandası yapılıp yapılmadığının tespiti için Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) çeşitli tarihlerde kanala ait yayınların istendiği, yayın çözümlerinin ve bilirkişi raporlarının da Türksat'a yollandığı kaydedildi.

Yayın çözümleri ve bilirkişi raporları incelendiğinde Türksat uydusu aracılığıyla yayın yapan İMC TV'de terör örgütü PKK/KCK propagandası yapıldığının anlaşıldığı bildirilen yazıda şunlara yer verildi:

"İMC TV kanalında PKK/KCK silahlı propagandasının yapılıp yapılmadığının tespiti amacıyla RTÜK'ten 3 Mayıs ile 4 Eylül 2015 arasındaki yayın kayıtları getirtilmiş, bahse konu kayıtlarla ilgili düzenlenen bilirkişi ön raporu ve 6, 13 ve 14 Temmuz ile 6 Ağustos 2015 tarihli yayın çözümleri, yazımız ekinde gönderilmiştir. Yayın çözümleri ile ilgili bilirkişi raporu incelendiğinde Türksat uydusu vasıtasıyla İMC TV kanalında PKK/KCK silahlı terör örgütünün propagandasının yapıldığı anlaşılmıştır."

Ayrıca, yazıda 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 7. maddesinde "terör örgütünün propagandasını yapmak" eyleminin suç olarak düzenlendiği hatırlatılarak, "İMC TV kanalına, suç işlemekte vasıta olarak kullanılması nedeniyle yer ve imkan sağlanmaması, fiillerine iştirak edilmemesi, frekans tahsisine ilişkin kararın bilirkişi raporu ve yayın çözümleri dikkate alınarak yeniden değerlendirilmesi rica olunur" ifadelerine yer verildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • hemşo 4 yıl önce Şikayet Et
  niye kapatıyorsunuz ki? AYM nin değerli yargıçları ''hak ihlali'' diye yayını serbest bıraktırırlar. bu ülkede HAİNLİK serbest. bilmeyen öğrensin.
  Cevapla
 • osman 4 yıl önce Şikayet Et
  haklısın kardeş. bu ilkede hain olmak varmış!!!!!
  Cevapla
 • ercan 4 yıl önce Şikayet Et
  hele şükür
  Cevapla
 • şevko 4 yıl önce Şikayet Et
  bunlara anladıkları dili konuşacaksın
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Elektrikli otomobillerin her 50 park yerinden birinde şarj istasyonu zorunlu olacak
Yol çalışması yaparken buldular!