Fethullah Gülen'in kardeşi bakın kaç bin TL maaş alıyormuş

FETÖ'ün lideri Fethullah Gülen'in kardeşinin aldığı maaş herkesi şoke etti! Kaynak Holding'deki hesapları inceleyen kayyum Gülen'in kardeşinin kaç bin TL maaş aldığı tespit etti!

Fethullah Gülen'in kardeşi bakın kaç bin TL maaş alıyormuş
Fethullah Gülen'in kardeşi bakın kaç bin TL maaş alıyormuş
GİRİŞ 15.11.2016 09:38 GÜNCELLEME 15.11.2016 09:38

Fetullah Gülen'in kardeşi Kaynak Holding'den ne kadar maaş alıyor? İşte gündeme bomba gibi düşen o detay

76 BİN TL MAAŞ

Fetullah Gülen'in iki kardeşi ve birçok akrabasına da Kaynak Holding'e bağlı şirketlerden çok yüklü maaşlar ödendiği tespit edildi. Buna göre Gülen'in kardeşleri Kudbettin ve Mesih Gülen Kaynak Holding bünyesindeki şirketlerde danışman olarak çalışmışlar. Mesih Gülen 1985-2015 arasında Çağlayan Matbaa'da çalışırken aylık 76 bin lira gibi uçuk bir aylık almış. Mesih Gülen'in günlüğü bile asgari ücretin üstünde yani 1600 liraya tekabül ediyor.

Kudbettin Gülen ise 1987- 2015 arası, Çağlayan Matbaası'nda danışmanlık yapmış. Aylık ücreti ise 7500 liraymış. İki kardeşe yılda 2 kere 2'şer maaş ikramiye verildiği de tespit edildi.

KAYNAK'IN 31 ŞİRKETİ DAHA TMSF'YE GEÇTİ

FETÖ/PDY'ye finans sağladığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Kaynak Holding'e bağlı 31 şirket daha Tasarruf Mevduatı sigorta Fonu'na (TMSF) devredildi. Holdingin fona geçen şirket sayısı 74'e çıktı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu, hakkında soruşturma süren Kaynak Holding'e bağlı 31 şirkete atanan kayyumların yetkilerinin, TMSF'ye devredilmesini talep etti. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Pişkinlikte son nokta! Maske tartışması büyüyünce otobüsü kaçırmaya kalktı
Türkiye facianın merkezinde! Tarihi ziyaret sonrası açıklama