FETÖ'de yeni iddianame! İstenilen ceza belli oldu!

Ekrem Dumanlı, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli hakkında istenen ceza belli oldu

FETÖ'de yeni iddianame! İstenilen ceza belli oldu!
FETÖ'de yeni iddianame! İstenilen ceza belli oldu!
GİRİŞ 14.04.2017 13:12 GÜNCELLEME 14.04.2017 13:42
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan mesajlar verdikleri iddia edilen Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, Tuncay Opçin, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan ve Prof. Dr. Osman Özsoy'un da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, 16 şüphelinin 'anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs etme'', ''hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme'' ve ''TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs etme'' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

"SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMA"

Darbe girişimi gecesinde yayın yaparak örgüt lehine konuşmalarda bulunan Samanyolu TV Washington temsilcisi firari şüpheli Şemseddin Efe, darbe girişiminden bir ay önce katıldığı bir televizyon programında ''Ben profesör olacağıma keşke albay olsaymışım. Mesela bu süreçte daha fazla katkım olurdu.'' diyen firari şüpheli Osman Özsoy ile Zaman gazetesinin genel yayın yönetmen yardımcısı firari şüpheli Mehmet Kamış, gazetenin yöneticilerinden Faruk Kardıç, görsel yönetmeni Fevzi Yazıcı, İsrail muhabiri firari şüpheli Abdulkerim Balcı, kapatılan Today's Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni firari şüpheli Bülent Keneş, Polis Akademisinde öğretim görevlisi olan ve 15 Temmuz gecesinde ABD'den yayın yapan FETÖ'nün bir televizyon kanalına çıkarak polisin darbenin yanında olacağını ve Cumhurbaşkanı'nın darbeye direnmeyeceğini söyleyen tutuklu şüpheli Şükrü Tuğrul Özşengül, Zaman gazetesinin marka müdürü Yakup Şimşek ve gazetenin kültür sanat sayfasında çalışan Ali Çolak'ın da aynı suçlardan üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edilen iddianamede, bu şüpheliler için ayrıca "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan da 7,5 yıldan onbeşer yıla kadar hapis cezası öngörüldü.

ZAMAN GAZETESİNİN DARBE ÇAĞRISI

İddianamede, Zaman gazetesinin 10 Ekim 2015'de yayınlanan ve darbe çağrışımında bulunulduğu belirtilen reklam filmini çeken ajansın sahibi şüpheli Tibet Murat Sanlıman hakkında ise "silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 7,5 yıldan onbeşer yıla kadar hapis cezası istendi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
MEDYA
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Ersoy21 4 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah cezalarını çekerler.
  Cevapla
 • Elazığ23-1 4 yıl önce Şikayet Et
  Siz buna cezamı diyorsunuz.Vatana ihanetin cazası bellidir........................................
  Cevapla
 • Vatan sever 4 yıl önce Şikayet Et
  Aynen Kardes Cezasi IDAM
  Cevapla
 • Veysel 4 yıl önce Şikayet Et
  Yarğılanma devam etmeli fakat karar idam cezası çıktıkdan sonra verilmeli ve hemen idam edilmeli vatan hainlerini asla affetmeyeceksin
  Cevapla
 • Sade vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  Acilen İDAAAAAAAAAAAAAMMMMMMM!
  Cevapla
 • belde 4 yıl önce Şikayet Et
  bu sözde gazeteci kılıflı hainlere en büyük cezayı versinler. kimisi kaçak kimisi ceza evinde. bir an önce adalet yerini bulmalı. 15 Temmuz şehitlerinin kemiği sızlıyor bunların bir de kendilerini adanmış ruh gibi hareketleri var ya. cezaların en büyüğü bunlar için olmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'tan Avrupa'ya puansız veda!
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kritik karar! O rakam düşürüldü