Bakan'dan açıklama! Efes'te düğün yapıldı mı?

Efes Antik Kenti'nde sünnet düğünü yapıldığı iddialarını değerlendiren Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Efes'te düğün, dernek, nişan vesaire söz konusu değil” dedi.

GİRİŞ 28.06.2017 16:05 GÜNCELLEME 28.06.2017 17:31
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Efes Antik Kenti'ne sünnet düğünü yapıldığı ve yemek masalarının bulunduğu fotoğrafların sosyal medyada yer alması, tarihe saygısızlık olarak tepkilerine neden oldu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Efes Antik Kenti'nde düğün iddialarını da yalanlayarak "Efes'te düğün, dernek, nişan vesaire söz konusu değil.Tarihi yapıya zarar verilmiyor" dedi.

AKM'nin yerine yapılacak yeni projeye ilişkin de açıklamalarda bulunan Avcı, "AKM'yle ilgili çalışmalarımız da son noktaya geldi" diye konuştu. 

Bakan Avcı şunları söyledi:

"EFES'TE DÜĞÜN" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili basın müşavirliğinden açıklama yapıldı. Açıklamalarda da vurgulandığı gibi orada herhangi bir şekilde, sünnet düğünü, evlilik töreni, nişan yapılmıyor ama orada yine bizim yönetmeliklerimize uygun olarak, müze yönetimimizin denetiminde, zaman zaman kamu kurumlarının, turizm işletmelerinin ağırlandığı, dinletiler, konserler, klasik müzik konserleri, koktey, bazen yemek olabiliyor ama bütün bunlar belli kurallara uygun olarak bilgimiz dahilinde yapılıyor. Hiçbir etkinliğin arkeolojik dokuya zarar vermesine müsaade edilmiyor. Başka tören yerlerimizde zaman zaman bu tür mekanlarda programlar yapılabiliyor. Buna rağmen bazen işgüzar bir kamu görevlisinin kendi kafasına göre kuralları aşarak uygulamalar varsa diye araştırmalarımızı yapıyoruz. Efes'te böyle bir şey söz konusu değil. Yönetmeliğin izin verdiği türden etkinlikler yapılabilir.

AKM YERİNE DÜŞÜNÜLEN PROJE AYRINTILI OLARAK PAYLAŞILACAK

AKM'yle ilgili çalışmalarımız da son noktaya geldi. Onu da yakında, çok yakında ayrıntılı bir basın toplantısı ile sizlerle paylaşacağız. Orası için düşünülen projeyi, ayrıntılarını, mevcut yapının yerine nasıl bir yapını kurulacağını ayrıntılı olarak sizlerle yakında paylaşacağız.

"OPERA BALE, DEVLET TİYATROSU'NUN KAPATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Bayram içerisinde bir internet sitesinde arkadaşlarım bana haber getirdiler. Bizim Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın teşkilat yapısını yeniden düzenlenmesine ilişkin çalışmamız var ama bu o değil, Opera ve Bale, Devlet Tiyatrosu'nun kapatılması söz konusu değil.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • yoldaş 3 yıl önce Şikayet Et
  bence konserlerde yasaklanmalı tarihi dokuyu seyirciler her defasında tahrip ediyor yasaklanmalı yasaklanmalı
  Cevapla
 • BİLGİNAKREP 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu görüntü hoş değil bakanım
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  9 MAYIS 2017 tarihinde oradaydım.Nişan merasimi vardı,Parayı verip kapatıyorlar.
  Cevapla
 • polad 3 yıl önce Şikayet Et
  aslında yapılmalı. güvenlik tedbirini alsın devlet . mis gibi gelir kapısı. eyfelde yapılıyorsa ordada yapılır. turizm geliri artar. taş sonuçta. nolacak. bakınca milli gelirimiz artmıyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Darbeci Hafter panikte! Afrika'daki en büyük ikinci güç: Müdahaleye hazırız
Başkan Erdoğan: ABD ile yeni bir dönemin kapılarını araladığımıza inanıyoruz