Alevi vatandaşlara esrarengiz mesaj!

Ülkeyi kaosa sürüklemek için her yolu deneyen karanlık güçler, Alevi vatandaşları ön saflara sürerek darbe girişiminin yıldönümü öncesi yeni bir Gezi olayları çıkarmayı planlıyor.

Alevi vatandaşlara esrarengiz mesaj!
Alevi vatandaşlara esrarengiz mesaj!
GİRİŞ 29.06.2017 07:55 GÜNCELLEME 29.06.2017 07:56
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyen çevreler, hükümete karşı kışkırtmayla çalıştıkları Alevi vatandaşları ön saflara sürerek mezhep çatışması çıkarmayı kendilerine düstur edindi. Ülkenin istikrarını ve huzurunu bozmak için her yolu deneyen karanlık çevrelerin hain emelleri, Alevi vatandaşların sosyal medya hesapları ve cep telefonlarına gönderilen ‘Adalet yürüyüşüne katılım› mesajıyla bir kez daha kendini gösterdi. 

TEK TEK FİŞLEMİŞLER 

Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, son bir kaç gündür kendisine ve çok sayıda Alevi vatandaşa yurtdışından kimliği belirsiz bir kaynaktan gelen mesajlar konusunda kamuoyunu uyardı.

Özdemir, hükümet aleyhine kışkırtıcı ve asılsız iddialardan oluşan mesajın sadece Alevi vatandaşlara gönderildiğine dikkati çekti. Özdemir, “Bu mesajı gönderen kişiler özellikle Alevi vatandaşların telefon ve kişisel bilgilerini nasıl biliyorlar? Gönderdikleri kişilerin Alevi olduklarını nasıl biliyorlar? Bu bir fişleme, tam bir FETÖ işi provokasyon. Köydeki sıradan bir Alevi’den, İstanbul’daki cem evlerinin dedelerine kadar binlerce mensubumuza bu mesaj geldi. Alevi vatandaşların Facebook, Twitter gibi sosyal medya ve e-mail hesaplarını nasıl  biliyorlar” diye konuştu.

Başkan Özdemir, “Birileri bu gerici tutuma karşı bir şeyler yapıyor. Bu kızgın yaz sıcağında, kızgın asfalt üzerinde durmadan yürüyor. Destek olursak çoğalacağız” ifadesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara-İstanbul arasındaki yürüyüşüne atıfta bulunulan mesajın, açık bir provokasyon olduğunu dile getirdi. 

AMAÇ İÇ KARIŞIKLIK

Başkan Özdemir, “Alevi vatandaşlarımızı yürüyüş ve gösterilerde, topluca göremiyorsunuz. Ama Gezi olaylarında önce Alevilerin duyarlılıkları kaşındı, ardından terör örgütleri devreye girdi. Bu fişlemeyi yapanların amacı, mesajdan da anlaşılacağı üzere 15 Temmuz’un yıldönümü öncesi hem yeni bir Gezi olayı çıkarmak, hem de anmalara gölge düşürmek. Alevi dedelerime, Alevi anne ve babalarıma sesleniyorum: Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda nasıl bu ülke için omuz omuza mücadele ettiysek, Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan bu provokasyonlara karşı da şimdi uyanık olalım ve birlikte mücadele edelim. Oyunlara gelmeyelim” diye konuştu. 

KAYNAK: STAR
YAZDIR
YORUMLAR 60
 • Yörük oğlu 4 yıl önce Şikayet Et
  Yarın toprağa giren de sen alevi misin sünnimisin diye sormayacaklar vatan sevgisi imandandır bu vatanda yaşamak istiyorsak bir birimizin sevmek zorundayız hayinlere karşı mücadele devam
  Cevapla
 • orhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Ama dinin ne diyecekler. Peygamberin kim diyecekler namaz abdest soracaklar bunlarin dışında vatanını seven dinsizlerede iltimas yok birader..tamam vatan sevgisi imandandır lakin insan önce ALLAH kitap peygamber bilecek ve inanacakki imanın kıymeti olsun...
  Cevapla
 • Hasbi 4 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa alevi teşkilatları pkk/CHP çizgisinde atılan sms lere şaşırmak saflık olur
  Cevapla
 • Hmd 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülke hepimize yeter de artar bile.Ben Aleviyi de severim Sünniyi de severim.Hepimiz aynı havayı soluyoruz da neyi paylasamayacagiz ki.
  Cevapla
 • Hmd 4 yıl önce Şikayet Et
  Türk kürt alevi Sünni ancak kardeştir. Bunu bilmeyen ve bilmek istemeyen kalllleeeşştir.
  Cevapla
 • OLAN BİTEN 4 yıl önce Şikayet Et
  CHP nin şu sıralar derin uykuda bulunan "beyaz türk" kitlesini yazlıktan, tatilden yazın ortasında kaldırıp sokaklara dökemeyeceklerine göre...geriye her zaman olduğu gibi gariban saf ve her daim yangın çıkarma peşinde olan alevi çocukları kalıyor. Onlar da Türk polisinden bi güzel gazı, suyu yiyip oturacaklar aşşa!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Skandal talep: HDP'nin Millet İttifakı'ndan isteğini açıkladı!
Memur zammında iki senaryo! Tüm hesaplar yapıldı