Kabus geri döndü! 87 asker yemekten rahatsızlandı

Muğla Marmaris'teki Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda görevli askerlerden 87'si son 3 günde bulantı, kusma ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

GİRİŞ 30.06.2017 10:51 GÜNCELLEME 30.06.2017 11:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Marmaris Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan askerlerden 84'ünün ayakta tedavinin ardından taburcu edildiği, diğerlerinin gözlem altında tutulduğu bildirildi.

Manisa'da peş peşe meydana gelen gıda zehirlenmelerinin ardından Aksaz'da askerlerin rahatsızlanmasıyla, yine gıda zehirlenmesi akla geldi. Aksaz Deniz Üssü'nün, Manisa'daki birlikte olduğu gibi dışarıdan yemek alımı yapmadığı belirtildi.

Alınan bilgiye göre Aksaz'da görev yapan askerlerden 70'i önceki gün bulantı, kusma ve baş dönmesi gibi şikayetlerle hastaneye getirildi. Askerlerden 43'ü hastaneye yatırıldı, 27'si ise ayakta tedavi edildi. 43 asker bir gün gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilirken, dün de 17 asker kusma aynı şikayetlerle Marmaris Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Bu askerlerden 3'ünün tedavisinin sürdüğü durumlarının ağır olmadığı ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi. Askerlerin neden rahatsızlandıklarının tespiti için askeri birlikteki su ve yemeklerden numune, askerlerden de kan örnekleri alındığı öğrenildi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • mustafa laz 3 yıl önce Şikayet Et
  içeride yapılıyor ne yapılıyorsa
  Cevapla
 • Yilmaz 3 yıl önce Şikayet Et
  ben bu zehirlenmelerin önüne gecemezsiniz demistim. askerler zehirlenecek, halk zehirlenecek buna mani olamayacaksiniz. bu denetimle bu yasalarla olmaz gücünüz yetmez
  Cevapla
 • Mizah 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu işi anlamakta zorlanıyorum. Devlet dairelerinde yemek nereden temin ediliyorsa askere de o şekilde temin edinsin. Devlet yetkililerine sesleniyorum askeri birliklerde yenmeden çöpe atılan kötü yemeklere bir bakın artık. Sırf kaynak israfı. Üç kuruş fazla verin adam gibi yemek yedirin. Bana inanmıyorsanız tutun bir araştırma şirketi gönderin birliklere bir baksın. Kaç asker çıkan yemeyi yiyor , yemeklerin ne kadarı yenmeden çöpe dökülüyor. Bilinenleri saklayarak bir yere varamayız.
  Cevapla
 • gurbetci 3 yıl önce Şikayet Et
  bu ne arkadas her yanimizmi hain gavur dolu kime guvensek elimiz bosta kaliyo eee elbet hainliniz basiniza geri donecek elbet
  Cevapla
DİĞER HABERLER
NATO'dan son dakika Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması
Bahçeli'den son dakika Azerbaycan açıklaması