Kışın zenginlerin yazın koyunların mekanı oluyor

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden olan Uludağ'da kışın yerli ve yabancı turistlerin kayak kaydığı pistler havalar ısınınca koyun sürülerine kaldı.

Kışın zenginlerin yazın koyunların mekanı oluyor
Kışın zenginlerin yazın koyunların mekanı oluyor
GİRİŞ 13.08.2017 12:13 GÜNCELLEME 13.08.2017 12:13

Kışın zengin turistlerin kaldığı lüks otellerin önünde otlayan koyunlar görenleri şaşırtıyor. 

Kışın kayak kaymak için gelen turistler binlerce lira vererek Uludağ'daki pistlerin keyfini çıkarırken, karların erimesiyle birlikte otların çıktığı pistlerde bölgedeki çevre köylerde bulunan hayvan sürüleri otluyor. Oteller bölgesindeki 2 bin rakımlı pistlerin bulunduğu alanda çıkan envai çeşit otları yiyen hayvanlar, daha lezzetli ete sahip oluyor. Ağzının tadını bilen vatandaşlar ise buralarda otlayan hayvanları normal fiyatından daha yüksek fiyata alarak kurban ediyor.

Karların erimesiyle birlikte kayak pistlerinin hayvanlara kaldığını ifade eden çobanlar, ''Burada koyun otlatıyoruz. Burası oteller bölgesi. Kışın vatandaşların kayak yaptığı yerleri yazın koyunları otlatarak değerlendiriyoruz. İnsanlar kışın burada kayıyor. Pistler yazın bize kalıyor. 150'ye yakın hayvanımızı Haziran ile Eylül arasında otlatıyoruz. Aşağı alanlar kuruyunca buraları yeşil kalıyor'' dedi. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ziya Selçuk'tan canlı yayında yüz yüze eğitim ve sınav açıklaması!
İş Bankası Genel Müdürü Bali açıkladı: Dolar satmaya başladılar