FETÖ'den hamile kalın emri!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) yeni tespit edilen oluşumu “Gaybubet Evleri”, Aksaray Emniyetinin çalışmasıyla ortaya çıkarıldı.

FETÖ'den hamile kalın emri!
FETÖ'den hamile kalın emri!
GİRİŞ 17.08.2017 13:09 GÜNCELLEME 17.08.2017 13:12
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, FETÖ/PDY'nin gizli kalmayı başarmış hücreleri, emniyet güçlerinin başarılı teknik takibiyle çökertiliyor. Son olarak Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı ile İl Emniyet Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla FETÖ/PDY’ye bağlı uyuyan hücre evlerinde yurt dışına gitmek için bekleyen terör örgütü üye ve destekçileri gözaltına alınmıştı. Emniyet yetkililerinin Aksaray merkezli yaptığı operasyonlarda 7 eve düzenlenen baskında 42 kişi gözaltına alınmış, 18 kişi de tutuklanarak cezaevine konmuştu.

“Gaybubet Evleri” adı altında kamufle oldular

Sorgulamaları süren örgüt üye ve sempatizanlarının ifadeleri ise dikkat çekti. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgilere göre, darbe kalkışmasının başarıyla bastırılmasının ardından birçok örgüt üyesinin kamufle olduğu ve normal hayat sürmeye devam ettiği tespit edildi. Akla gelmeyen saklanma sistemleri geliştirdikleri belirtilen örgüt üyelerinin, talimatla görünmez olduğu, bu görünmezliği de “Gaybubet Evleri” adı altında hayata geçirdikleri ortaya çıkarıldı.

Duygu sömürüsü ve imaj yönetimi için hamile kalmışlar

Darbe kalkışmasının ardından gelen emirle örgüte bağlı genç kadınların hamile kaldıkları ve gözaltına alındıklarında ‘duygu sömürüsü ve imaj yönetimi’ ile haksızlıkları örtbas etmeye çalıştıkları iddia edildi. Daha önce yapılan örgüt baskınlarında hamile kadın sayısı dikkat çekmişti. Gaybubet Evlerini kiralarken örgüt üyelerinin büyükanne ya da öğrenci kimlikleri kullandıkları ortaya çıkarken, FETÖ'den aranan kaçakların ve yurt dışına kaçmak isteyenlerin de bu evlerde saklandığı belirtildi. Ayrıca terör örgütü üyelerinin Pensilvanya ile haberleşmede yeni sistemler geliştirdikleri ve kamuoyunda 'BBM' olarak bilinen 'Blackberry Messenger' uygulamasını kendi mesajlaşmalarında kullandıkları belirlendi. “Bylock”un tespitinin ardından yeni sitemler üzerinde çalışıldığı ve bu süreçte var olan sistemlerin uyarlandığı bildirildi. 

Öte yandan, devlete ve millete zarar vermeyi şiar edinen terör örgütü üyelerinin sahte sosyal medya hesaplarıyla Türkiye gündemine müdahale etmeye çalıştığı ifade edildi. Kripto FETÖ’cüler olarak ifade edilen birçok kişinin açığa çıkarıldığı ve tespitlerinin ardından gözaltına alınarak işlem yapıldığı kaydedildi. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 20
 • yorgun yorumcu 5 yıl önce Şikayet Et
  fetöyü çöketmenin yolu öncelikle hangi yöntemle olursa olsun haberleşme ve iletişim kaynaklarının her türlüsünü kesmek, haberleşme yöntemleri şeytanın aklına gelmeyecek yöntemler icat edebilirler, mektup , tv, gazete, har hangi bir yeni cihaz, mesela hapislere küçük mikrofonlar sokup dışarıya konuşabilirler, mektuplaşmalarda şifreli kelimeler kullanabilirler, örgütün önce şeytan sonrada terörist olduğunu kabul etmeliyiz,
  Cevapla
 • Sidk 5 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın lamı cimi lanetli fetö uşakları şeytanlık zirveye ulaştınız. ALLAH Azze ve cellenin helallerini haram haramlarinida helal yaptınız içkiye kılıf bulan zinaya hayli hayli kılıf bulur.Uymsdiginiz kur'anı kendinize dayanak göstermekten de vaz geçin. Kitaptan işinize geleni alıp işinize gelmeyeni atarak dünyada ve ahirette sadece azabinizi arttiriyorsunuz.Bizimle ve inanclarimizla dalga geçmeye son verip islah olun
  Cevapla
 • Özet 5 yıl önce Şikayet Et
  Kocalar hapis te . Görev büyük yerden . Acaba imam nikahı yeterli mi?
  Cevapla
 • Irfan 5 yıl önce Şikayet Et
  Ya bunlar şeytan hayin canı
  Cevapla
 • İsimsiz 5 yıl önce Şikayet Et
  "Namuslu ve habersiz (suçsuz) mü'min kadınlara iftira atanlar dünya ve ahirette lanetlenmişlerdir. Onlar için büyük bir azap vardır." (Nur: 23)
  Cevapla
 • Karahisarli 5 yıl önce Şikayet Et
  Bunlardan herşeyi bekleyeceksin. Bunlar o Vatikan kardinali için herşeyi yaparlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan Hatay ve Adana'da incelemelerde bulundu
İki zincir marketten deprem bölgesinde ücretsiz ürün