Sürekli yaz saati uygulaması değişiyor! İşte, saatlerin geri alınacağı tarih...

Yaz saati uygulamasında eskiye dönüş başladı. Buna göre, sürekli yaz saati uygulamasının 2018 yılında sona ermesi planlanıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınacağının bildirisi gerçekleştirildi.

Sürekli yaz saati uygulaması değişiyor! İşte, saatlerin geri alınacağı tarih...
Sürekli yaz saati uygulaması değişiyor! İşte, saatlerin geri alınacağı tarih...
GİRİŞ 09.12.2017 11:44 GÜNCELLEME 09.12.2017 11:47
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Bakanlar Kurulu tarafından saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesi kararlaştırıldı. Gün ışığından daha fazla yararlanabilmek adına yaz saati uygulanması hakkında karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu doğrultuda, Bakanlar Kurulu kararı uyarınca bütün yurtta saatlerinin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesinde karar kılındı.

RESMİ GAZETEDE YÜRÜRLÜĞE GİREN SÜREKLİ YAZ SAATİ UYGULAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA!

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında;

7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan sürekli yaz saati uygulamasına bu yıl da devam edileceği, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Kararda ayrıca, 7 Ekim 2016 tarihli ve 2016/9154 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı belirtildi.

Söz konusu kararda, “Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla; bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlayan yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır” şeklinde ifadelere yer verildi.

UYGULAMA BU YIL DEVAM EDİYOR..

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulanması hakkında karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Bakanlar Kurulu kararı uyarınca bütün yurtta saatlerinin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesine karar verildi.

2018'DE BİR SAAT GERİYE ALINACAK!

28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.