12 yaşındaki Muhammed: Tabutta bir melek taşıdım

Muhammed Salih, "Ben annemi değil, melek taşıdım. O bizim meleğimizdi. Ne olur artık anneler ölmesin" dedi.

12 yaşındaki Muhammed: Tabutta bir melek taşıdım
12 yaşındaki Muhammed: Tabutta bir melek taşıdım
GİRİŞ 08.12.2017 08:43 GÜNCELLEME 08.12.2017 08:43
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Amasya'nın Suluova ilçesinde babası tarafından öldürülen annesinin tabutunu taşıyan ve o fotoğrafıyla herkesi ağlatan 12 yaşındaki Muhammed Salih Zengin ve 8 yaşındaki kardeşine teyzesi sahip çıktı. Annesinin cennete gittiğini söyleyen Muhammed Salih, "Ben annemi değil, melek taşıdım. O bizim meleğimizdi. Ne olur artık anneler ölmesin" dedi.

BOŞANMA DAVAŞI AÇMIŞTI

Olay 4 Aralık'ta Amasya'da yaşandı. Pazarcılık yapan Ferhat Zengin, kendisine boşanma davası açan ve bir süredir ayrı yaşayan eşi Ayşe Zengin'le (41) konuşmak için kadının kaldığı eve gitti. Eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında tedbir kararı bulunan Ferhat Zengin, küçük oğlu Metehan'ı (8) alıp, dışarıda gezdirdikten sonra tekrar eve gitti. Ferhat Zengin, daha sonra çocukları Metehan ve Muhammed Salih'i başka bir odaya gönderdi. Eşiyle tartışmaya başlayan Ferhat Zengin, bu sırada kadını bıçaklayarak öldürdü. Zanlı tutuklandı. Gözyaşları arasında toprağa verilen talihsiz kadının tabutunu 12 yaşındaki oğlu Muhammed Salih de taşıdı. Hayatının en ağır yükünü omuzlayan küçük çocuk görenleri ağlattı.

'ARTIK ANNELER ÖLMESİN'

Annesi mezara, babası ise cezaevine giren iki kardeşe, teyzeleri Hatice ve enişteleri RamazanÇoban sahip çıktı. Annesini çok özleyeceğini söyleyen Muhammed Salih, "Ben annemi değil, melek taşıdım. Annemin tabutu o kadar hafifti ki sanki içi boştu. O bizim meleğimizdi. Artık kardeşime ben bakacağım. Ne olur artık anneler ölmesin. Babalar, anneleri öldürmesin" diye konuştu. Teyze Hatice Çoban, "Babaları daha önce de defalarca şiddet uyguladı ve her seferinde çocuklar bizde kaldı. Ayşe'nin psikolojisi bozulmuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nden geldiler, onlara da çocukları bizim bakmak istediğimizi söyledik. Teyze zaten anne yarısı" diye konuştu.

Kaynak: Sabah

YORUMLAR 15
 • Yazık bizlere 6 yıl önce Şikayet Et
  Ciddi suçlara ciddi cezalar gelmeden düzelmez. En güzeli bilerek ve isteyerek tecavüz, adam öldürme, çocuğa sapıklık cezalarına direkt olarak idam getirilmesidir. Amam verilen sözler unutuldu. Darbecileri bile idam edemedik.
  Cevapla
 • akıl 6 yıl önce Şikayet Et
  EVET 'ARTIK ANNELER ÖLMESİN' aile yapısı sarsılıyor biran evvel tedbir alınsın ,
  Cevapla
 • vatandaş 6 yıl önce Şikayet Et
  Suç Var ceza yok.Sonuç suç cenneti
  Cevapla
 • İmanlar zayıfladı 6 yıl önce Şikayet Et
  başka diyecek söz bulamıyorum.toplumda müthiş bir boşluk oluştu,Allah korkusu çok zayıf.bu konuya diyanetimi bakıyor,kim ilgileniyorsa,turplum uçuruma doğru ilerliyor.
  Cevapla
 • burak 6 yıl önce Şikayet Et
  can vermek te almak ta yalnızca allaha mahsustur.. bence bu konuda sadece erkekler suçlanmamalı
  Cevapla
 • Mehmet 6 yıl önce Şikayet Et
  Savaşta yüzüne tüküren kafiri cihat değil de kendi nefsim için öldürmüş olabilirim diye serbest bırakan Hz. Ali örneğimiz var. Sebep ne olursa olsun yok yere can alan suçludur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Telefon kullanan herkesin başına gelebilir: Uykudayken dolandırıldı
800 bin liranın üzerine çıktılar! işte en ucuz otomobil listesi..