Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ açıkladı: Sefer Görev Emri geliyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde sefer görev emri açıklamalarının sonrasında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, büyük bir konusu haline gelen sefer görev emrine ilişkin soruları yanıtladı. Bu doğrultuda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sefer görev emrinin gelip gelmeyeceğine konusuna kesinlik kazandırarak önemli açıklamalara yer verdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ açıkladı: Sefer Görev Emri geliyor mu?
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ açıkladı: Sefer Görev Emri geliyor mu?
GİRİŞ 26.02.2018 14:56 GÜNCELLEME 26.02.2018 14:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş'taki il kongresinde gerçekleştirdiği konuşma esnasında AK Partili vatandaşların ''Bizi Afrin'e götür'' sloganlarının üzerine ''Sefer görev emri olanlar hazır olsun, ama şu anda ihtiyaç yok'' şeklinde ifadelere yer vermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından sefer görev emri son zamanlarda yoğun bir şekilde sorgulanan konular arasındaki yerini aldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da, sefer görev emri konusuyla ilgili NTV'ye açıklamalarda bulunarak, “Şu anda ihtiyaç olmadığını Sayın Cumhurbaşkanımız o açıklamasında da açıklıyor. Bu desteklere teşekkür ve gitme isteğine karşı verilen bir cevaptır. Şu anda sefer görev emri olanların bölgeye gitmesine ihtiyaç yoktur” sözlerini kaydetti. İşte, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın sefer görev emri konusuna dair NTV'ye gerçekleştirdiği o açıklamalar...

SON DAKİKA SEFER GÖREV EMRİ AÇIKLAMASI!

 

 

Sayın cumhurbaşkanımızın o açıklamasının içinde şu da var: ama şu anda buna ihtiyacımız yok.

Afrin'e sefer görev emri olanların gitmesine ihtiyaç olmadığını sayın cumhurbaşkanımızı o konuşmasında açıklıyor.

Milletimizin bir talebi var. Cumhurbaşkanımızın her konuşmasında "Reis bizi Afrin'e götür" tezahüratları oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu taleplere yönelik bir cevabıdır.

Sefer görev emri olanların bölgeye gitmesine ihtiyaç bulunmamaktadır.

TSK bu harekatı da Furat Kalkanı'nda olduğu gibi başarıyla tamamlama güç ve kabiliyetine sahiptir. Onların bizim duamıza ihtiyacı var.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SON DAKİKA SEFER GÖREV EMRİ AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te vatandaşlara seslendi. Erdoğan, Sefer Görev Emri için şunları söyledi:

"İhtiyaç olduğu anda, bizler emir komuta zinciri içinde, hiç endişe etmeyin, sefer görev emri çıktığı anda başta şahsım olmak üzere hep birlikte yola çıkarız." İfadelerini kullandı.

erdoğan

SEFER GÖREV EMRİ NEDİR?

Vatani görevini yerine getirmiş vatandaşların askeri ihtiyaç nedeniyle, yani milli seferberlik durumu söz konusu olduğunda yeniden askere çağrılması olarak tanımlanmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı tarafından hangi vatandaşların sefer görev emrine çağrılacaklarını ve hangi birliğe katılacaklarının duyurusu gerçekleştiriliyor.

sefer

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
'Türkiye, geri döndü' diye duyurdular: Reel faiz yüzde 20'ye inecek
Suikast tehditleri aldığını söyleyen Netanyahu'dan Gazze hakkında skandal açıklama