Doğan Medya Grubu neden satıldı! Doğan Medya Grubu'nun yeni sahibi kim?

Aydın Doğan'ın sahipliğini üstlendiği Doğan Medya Grubu bünyesindeki yayın organlarının tamamının satıldığının gelişmesi meydana geldi. Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun, Demirören Medya Grubu sahibi Erdoğan Demirören'e satıldığının açıklaması gerçekleştirildi. İşte, Doğan Medya Grubu bünyesindeki kuruluşların tam listesi...

Doğan Medya Grubu neden satıldı! Doğan Medya Grubu'nun yeni sahibi kim?
Doğan Medya Grubu neden satıldı! Doğan Medya Grubu'nun yeni sahibi kim?
GİRİŞ 24.03.2018 17:21 GÜNCELLEME 24.03.2018 17:21
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Demirören Medya Grubu’nun sahibi Erdoğan Demirören’le, Doğan Medya Grubu'nun satış işlemlerinin gerçekleşmesi için anlaşmaya vardığının bilgisine ulaşıldı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, yine Erdoğan Demirören’le Mayıs 2011 tarihinde anlaşma imzalayarak Milliyet ve Vatan kuruluşlarını satmıştı. Tüm bu meydana gelen gelişmeler sonrasında Doğan Medya Grubu bünyesinde yer alan kuruluşlarının tamamının yeni sahibi Demirören Medya Grubu başkanı Erdoğan Demirören oldu. İddialar doğrultusunda, anlaşmanın satış rakamı 1.2 milyar dolar olduğu ortaya atıldı. Böylece Demirören Medya Grubu sahibi Erdoğan Demirören Doğan Medya Grubu bünyesindeki kuruluşların tamamını satın almasıyla birlikte medya sektörünün en büyük konuma geldi.

doğan

 

 

Doğan Medya Grubu bünyesinde Hürriyet ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk televizyonları başta olmak üzere tüm gazete, dergi ve televizyonlar ile dağıtım şirketi YAYSAT, 1 milyar 250 milyon dolar karşılığında Demirören Medya Grubu'na satıldığı kaydedildi.

Doğan Medya Grubu bünyesinde yer alan kuruluşların tamamı şu şekildedir: Kanal D, CNN Türk, tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP)

Yıldırım Demirören ile Aydın Doğan'ın avukatlarıyla birlikte katıldıkları son toplantıdan anlaşma çıktı. Anlaşmaya göre, Hürriyet, Posta ve Fanatik gazeteleri ile CNN Türk ve Kanal D televizyonları, Doğan Burda dergi grubu ile Türkiye'nin en yaygın gazete dağıtım ayı YAYSAT'ın da satış paketinin içinde olduğu öğrenildi.

YORUMLAR 11
 • HalitBinVelit 5 yıl önce Şikayet Et
  Sol Kesmin ,Sol medya patronlarının sonu geliyor.. 2019 kasımdan sonra Onlar Ülke arayacak.. :))
  Cevapla
 • Maraş 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu kuklara inanmayın. Bunlar sade kukla ,bunların gerçek sahibi hiç değişmez onlar deşifre olanı geri çeker kendilerine Yen'i kuklalar getirirler.para baronları bu medyanın gerçek sahibidir.
  Cevapla
 • Cahilcühela 5 yıl önce Şikayet Et
  İş adamı diye yutturmaya çalışanlaramı güleyim petrol ofisini bedavaya kaptı kaçtı yaptıklarınamı yanayım bilemedim Türkiye için faydasız yabancı kripto şube müdürlüğü
  Cevapla
 • mahmut 5 yıl önce Şikayet Et
  zaten ben bunların yayınları hiç izlemem uydudan silmiştim iyide doğan gurubunun yarısı yahudilerin o hisseler noldi
  Cevapla
 • Strtejist 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam kaçacak görün.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
‘Karadeniz patlayacak, hiçbir canlı kalmayacak' diyen Celal Şengör’e tepki! ‘Saçmalıyor’
Seçmen CHP-DEM iş birliğini doğru bulmuyor! İşte 'Sandığa gitmem' diyenlerin oranı