YSK'dan Deniz Baykal kararı!

CHP'den aday adayı olan Tarkan Yılgün, Antalya 1. sırada yer alan Deniz Baykal’ın milletvekilliği yapıp yapamayacağının heyet raporuyla öğrenilmesi için BİMER aracılığıyla YSK’ya başvurmuştu. YSK, yapılan başvuruya “Deniz Baykal’ın milletvekili seçilmesine engel bir durum olmadığı” cevabını verdi.

YSK'dan Deniz Baykal kararı!
YSK'dan Deniz Baykal kararı!
GİRİŞ 01.06.2018 09:41 GÜNCELLEME 01.06.2018 09:58
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

CHP’den Milletvekili aday adayı olan Güneydoğu gazisi Tarkan Yılgün, milletvekili listesine giremeyince sosyal medya hesabından CHP'ye yönelik sert ifadeler kullandı. Yılgün, Deniz Baykal'ın aday gösterilmesine itiraz ederek YSK'ya başvurdu.

Tarkan Yılgün, CHP’nin Milletvekili aday listesinde Antalya 1. sırada yer alan Deniz Baykal’ın milletvekilliği yapıp yapamayacağının heyet raporuyla öğrenilmesi için BİMER aracılığıyla YSK’ya başvurduğunu açıkladı. Mesajında BİMER’e yaptığı başvuruyu da paylaşan Yılgün, CHP Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık sorunları yaşadığını belirterek, “Hepimizin bildiği üzere kendisinden 6 aydır haber alınamıyor. Hep iyi denilerek geçiştiriliyor” dedi.

 

 

'ENGEL YOK'

CHP’li Tarkan Yılgün’ün başvurusuna YSK’dan yanıt geldi. YSK kararında “Deniz Baykal’ın milletvekili seçilmesine engel bir durum olmadığı” vurgusu yapıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • bkt 2 yıl önce Şikayet Et
  chp li ancak teneşirde bırakır.
  Cevapla
 • ibrahim27 2 yıl önce Şikayet Et
  ahı getmiş vahı kalmış bırakında rahat rahat yatsın
  Cevapla
 • Misafir2 2 yıl önce Şikayet Et
  sağlam ken Türkiye Cumhuriyetine ne faydası oldu ki şimdi faydasını göreceğiz.
  Cevapla
 • rizele 2 yıl önce Şikayet Et
  bazen düşman bildigin dost olabilir burasi türkiye haın kım vatan delisi kım bılemezsın .. hayde iyi iftarlar..
  Cevapla
 • Realist 2 yıl önce Şikayet Et
  ysk sen gelecek nesille dalga mı geçiyorsun....Vekil sağlam Dürüst Güçlü ve kuvvetli olmalıdır... Çalışmaların gecesi var gündüzü var..... şaka gibi bu adamın bedeni yoğun çalışmayı kaldırmaz kardeşim kaldırmaz.
  Cevapla
 • nezih 2 yıl önce Şikayet Et
  65 yaş memuriyet sınırı.Yani artık adam yerine konmuyorsunuz.Milletvekilliği gibi çok önemli görevde de yaş sınırı kesinlikle getirilmeli ve 70 yaşı geçmemeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Osmanlı sarayından görmediğiniz fotoğraflar
Libya'da hüsrana uğrayan BAE'ye hesabı sorulacak! Harekete geçildi