2018 Çankırı seçim sonuçları açıklandı! İlçe ilçe sonuçlar...

Tüm Türkiye'nin merakla beklediği 24 Haziran erken seçimi sonuçları anlık olarak takip edebilirsiniz. Çankırı seçim sonuçlarını ilçe ilçe görüntülemek için haberimizin detayını inceleyebilirsiniz. Peki 2018 seçimlerinde Çankırı'da hangi parti önde? İşte YSK canlı seçim sonuç sayfası...

2018 Çankırı seçim sonuçları açıklandı! İlçe ilçe sonuçlar...
2018 Çankırı seçim sonuçları açıklandı! İlçe ilçe sonuçlar...
GİRİŞ 26.06.2018 10:03 GÜNCELLEME 26.06.2018 10:03

24 Haziran 2018 tarihi itibariyle Yüksek Seçim Kurulu yani YSK tarafından yapılan seçim tüm Türkiye için büyük önem arz ediyor. Milyonlarca insan için bu önemli seçim sonuçları ise büyük merak konusu oluyor. Peki 24 Haziran Çankırı seçim sonuçlarına göre hangi parti şuan için önde gözüküyor. Çankırı'da Adalet ve Kalkınma Parti (AK Parti) ve Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Cumhur İttifakı olarak ne kadar oy aldı? Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Saadet Partisi ve İyi Parti Millet İttifakı oy oranı belli mi? Oy kullanım işlemlerinin tamamlanması ve YSK tarafından resmi olarak sandıkların açılması ile birlikte 2018 Çankırı seçim sonuçlarını haberimizin detayından anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

ÇANKIRI SEÇİM SONUÇLARI TIKLA 

 

Çankırı'nın Çankırı Merkez, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı, Atkaracalar, Kızılırmak, Bayramören, Korgun ilçeleri yer almaktadır. Çankırı 24 Haziran seçim sonuçlarını yukarıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

AK PARTİ - Millletvekili Listesi

1. MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU
2. SALİM ÇİVİTCİOĞLU

2015 SEÇİM SONUÇLARI NASILDI?

1 Kasım 2015 senesinde yapılan seçimin sonuçlarına göre Çankırı'da AK Parti 2 Milletvekili çıkardı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD Kandil'de yine PKK'nın yanında yer aldı!
Türkiye'den 'sahada' yanıt: Savaş gemileri Doğu Akdeniz'e iniyor