Arap Birliğinden Ahed et-Temimi mesajı

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Said Ebu Ali, Hanzala Cesaret Ödülü sahibi Ahed et-Temimi'nin serbest bırakılmasından dolayı Filistin halkı ve özgür dünya halklarını tebrik etti.

Arap Birliğinden Ahed et-Temimi mesajı
Arap Birliğinden Ahed et-Temimi mesajı
GİRİŞ 01.08.2018 05:06 GÜNCELLEME 01.08.2018 05:06
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Arap Birliği Başkan Yardımcısı Said Ebu Ali, İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed et-Temimi'nin ısrar ve kesin zafer odaklı bir Filistin inancının örneği olduğunu söyledi.

Arap Birliği, İşgal Edilmiş Arap Toprakları ve Filistin İşlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ebu Ali, Hanzala Cesaret Ödülü sahibi Temimi'nin serbest bırakılmasından dolayı Filistin halkı ve özgür dünya halklarını tebrik etti.

Ebu Ali, Temimi ve annesinin İsrail terörü ve suçlarının karşısında dimdik durmasının Filistin halkı ve dünyanın tüm özgür insanları adına kazanılmış bir zafer olduğunu vurguladı.

Temimi'nin işgalin sona erdirilmesi ve özgürlük mücadelesi yolunda yürüdüğünün altını çizen Ebu Ali, Temimi'nin Filistin halkının mücadelesinin nesiller boyu devam ettiğinin kesin delili olduğuna dikkati çekti.

"Filistinli cesur kız" olarak da bilinen Ahed et-Temimi (17), 2012'de ağabeyi gözaltına alındığında İsrail askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle İstanbul'da "Hanzala Cesaret Ödülü"ne layık görülmüştü.

Temimi, Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da buluşmuştu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ahed el temimi
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • yadem 1 yıl önce Şikayet Et
    bu kız bir projedir. gördüklerimizin göründüğü gibi olmadığı anlaşılacak yakın zamanda.
    Cevapla
  • Projemi ? 1 yıl önce Şikayet Et
    Neyin projesi ?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tamamen yerli imkanlarla üretildi: 29 Mayıs'ta çalıştırılacak
Bakan Koca'dan koronavirüsle alakalı yeni yol haritası