Hayrettin Karaman'a önemli görev!

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı ve İslam Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman, Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Başkan Yardımcısı seçildi.

Hayrettin Karaman'a önemli görev!
Hayrettin Karaman'a önemli görev!
GİRİŞ 14.11.2018 10:37 GÜNCELLEME 14.11.2018 10:37
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Gazetemiz yazarı ve İslam Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman, Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Başkan Yardımcısı seçildi. 3 Kasım tarihinde İstanbul'da toplanan Dünya Müslüman Alimler Birliği 5'inci Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimde bayrak değişimi gerçekleşti. Başkanlığa eski başkan Yusuf el-Karadavi'nin yardımcılığını yapan Faslı Prof. Dr. Ahmed er-Raysuni seçildi. Birliğin kurulduğu 2004 yılından bu yana başkanlığını yürüten Yusuf el-Karadavi cumartesi günü yaptığı konuşmada yeniden aday olmayacağını bildirmişti.

HEYETE 31 KİŞİ SEÇİLDİ

Genel kurulda yapılan mütevelli heyeti üyesi seçiminde 84 aday arasından 31 kişi seçildi. Mütevelli heyeti adaylarından Libya'dan Ali Muhammed es-Salabi 441, Irak'tan Ali Karadaği 434, Moritanya'dan Muhammed el-Hasen Veled ed-Dedu 430, Filistin'den İkrime Sabri 379, Tunus'tan Abdulhamid en-Neccar 371 ve Türkiye'den Ömer Faruk Korkmaz 366 oyla en çok oy alanlar arasında yer aldı.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • kayserili 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah yardım etsin inşallah görevleri hayırlı olsun.
  Cevapla
 • Tarkan 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı uğurlu olsan hocam.
  Cevapla
 • tarık akın 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı uğurlu olsun
  Cevapla
 • mert 3 yıl önce Şikayet Et
  Kıymetli hocama yeni görevi hayırlı ve uğurlu olsun İnşaallah.
  Cevapla
 • nurettin çelikel 3 yıl önce Şikayet Et
  sayın profesörden kıbrıs müslümanlarının izolasyonlarının kalkması ve kktc nin tanınması konusunda azami gayreti sarf etmesini bekliyoruz. dünya müslüman alimler birliği resmi olarak kktc ye desteğini belirtmeli. bu fırsatı iyi değerlendirelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karadeniz gazı müjdesi! Türkiye'nin devleri eş zamanlı harekete geçiyor
Fed vurdu paralar buhar oldu! Kripto piyasası tepetaklak oldu