Eski komiserden itiraf: Paket halinde gidiyordu...

FETÖ soruşturması kapsamında örgüte mensup olduğu için komiserlikten ihraç edilen şüpheli, komiser yardımcılığı sınavını kazanan adayların apoletlerinin alınarak FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'e götürüldüğünü, Gülen'in de apoletleri polisleri kötülüklerden koruması için okuduğunu anlattı.

Eski komiserden itiraf: Paket halinde gidiyordu...
Eski komiserden itiraf: Paket halinde gidiyordu...
GİRİŞ 23.12.2018 12:44 GÜNCELLEME 23.12.2018 12:46
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında ifadesi alınan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan şüpheli eski komiser H.E. ifadesinde, örgüte yönelik dikkat çekici beyanlarda bulundu.  H.E ifadesinde, bu yapıya suç işlemek maksadıyla girmediğini savunarak, tamamen dini duyguları istismar edilerek bu yapı içerisinde bulunmasının sağlandığını öne sürdü. 

 

 

Dünyanın farklı yerlerinde Türk okullarının açılması, bu okullarda İstiklal Marşı'nın söylenmesi ve Türk bayrağının dalgalanmasına değinen H.E, Türkçe Olimpiyatlarında da farklı ülkelerden gelen çocukların Türkçe konuşmasının kendisini bu yapı içerisinde doğru şeyler yapıldığını düşünmeye teşvik ettiğini ileri sürdü. 

Örgüt içerisinde verilen görevler ile il imamları ve örgüt içerisinde yer alan meslektaşları dahil 200'den fazla kişinin isimlerini veren H.E, örgütün toplantılarında yapılan konuşmaları da anlattı.  2008'de görevli olduğu ildeki tüm örgüte mensup polislerden sorumlu ve il istişare grup toplantılarını düzenleyen şüpheli "il imamı" Bayram Ahmet Apak adlı şahısta, ildeki tüm görevli polislerin isimleri ve bilgilerinin olduğunu aktardı. 

FETÖ ELEBAŞISI APOLETLERİ OKUMUŞ

Şüpheli H.E, örgütün bir il istişare toplantısında Apak'ın, “Hanefi Avcı tarafından yazılan 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' adlı kitabın Avcı'ya aslında zorla yazdırıldığını, Avcı'nın geçmişte bu yapıya mensup olduğu ve örgütü iyi bildiğinden dolayı baskı altında kalarak yazdırıldığını ve buna karşı Mehmet Baransu'nun yazmış olduğu 'Mösyö Hanefi Avcı'nın Yazamadıkları' adlı bir kitap çıktığını ve bütün arkadaşların bu kitabı alarak okumaları gerektiğini” söylediğini anlattı. 

H.E, şüpheli Apak'ın, örgüte mensup tüm polisleri toplayarak, komiserlik sınav sorularını ve cevaplarını dağıttığını da aktardı.  Birim sorumlusu olarak katıldığı bir il istişaresi toplantısında, sınavı kazanan örgüt mensubu komiser yardımcısı adayların sayısı kadar apoletin alınarak FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'e götürüldüğünü anlatan şüpheli H.E, “Gülen'den kendisine verilen rütbeleri okuyup dua etmesi istenir. Gülen de paket halinde kendisine gelen rütbelere okuyup dua ettikten sonra tekrar bu rütbeler kurs bitiminde kursta başarılı olup mezun olan cemaat mensuplarına verilirdi. Bu apoletin görev sırasında bizi kötülüklerden ve belalardan koruyacağı düşüncesi vardı." ifadelerini kullandı. 

''ÖRGÜT, HDP'YE OY VERİLMESİNİ İSTEDİ''

H.E, 2015 yılı haziran ayına kadar yapı içerisinde kalmaya devam ettiğini belirterek, ifadesinde şunları kaydetti: 

“Örgüt, 2015 yılı haziran ayında ülkemizde gerçekleşen genel seçimlerde terör ile doğrudan bağlantısı olduğunu düşündüğüm HDP'ye oy verilmesini istedi. Bunun üzerine bu yapının dini bir oluşumdan ziyade, siyasete karıştığını hatta terör ile bağlantısı bulunan HDP'ye oy verecek kadar alçaldığını duyduğumda ve gördüğümde bu yapıda bulunduğum dönemden dolayı vicdan azabı çektim. Bu tarihte örgüte dair tüm bildiklerimi anlatmak istedim. Ancak yapı mensuplarının devlet kurumlarının pek çoğunda etkili olduklarını biliyordum. Eğer anlatsaydım, benim ve ailemin başına neler geleceğini tahmin ediyordum..

2016 nisan ayında başka bir ile atanınca, yapı ve yapıya mensuplarla ilgili konuşmalarım oldu. Ancak o dönem benim bildiklerimle ilgili, ifademe ve detaylı bilgi almam yapılmadığı için kısmen önemli olan noktaları anlattım. 15 Temmuz'a gelindiğinde ise bu yapıya mensup hain darbeci askerleri engellemeye çalıştım.” 

 

 

YORUMLAR 14
 • Uzman. 5 yıl önce Şikayet Et
  Apoletlere bir işaret konuyor olabilir. Kimyasal, radyoaktif vs. Bunların dünyası böyle.
  Cevapla
 • ENS 5 yıl önce Şikayet Et
  Yediği her naneye sahabe ile ilgili uydurma bir misal veriyor ve hepsi buna inanıyor.
  Cevapla
 • halk 5 yıl önce Şikayet Et
  sakin bunlara acimayin acinacak hale duseriz.
  Cevapla
 • ENS 5 yıl önce Şikayet Et
  Aklını kiraya vermiş millet.
  Cevapla
 • MSELİM 5 yıl önce Şikayet Et
  ağzını yıkamadan soğansı soğansı üflerse böyle olur.yada başka yerinden üflüyordur kanımca.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye ile Suriye arasında sürpriz gelişme! Irak resmen duyurdu
Süleyman Soylu'dan flaş karar: TBMM’ye müracaat edeceğim