AKOM uyardı: Kar geliyor!

İBB Afet Koordinasyon Merkezi'nden 'İstanbul'da yarın sabah saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesiyle şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı görüleceğini, kar yağışının, şehir merkezinde 1-2 cm, yüksek bölgelerde ise 3-5 cm kar kalınlıkları oluşturabileceği öngörülmektedir' uyarısı yapıldı.

AKOM uyardı: Kar geliyor!
AKOM uyardı: Kar geliyor!
GİRİŞ 24.12.2018 19:24 GÜNCELLEME 24.12.2018 20:16
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

 

SICAKLIK SIFIR DERECEYE KADAR DÜŞÜYOR

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda bugün akşam saatlerinden itibaren il genelinde aralıklarla kuvvetli yağmur şeklinde görülecek yağışların Salı (yarın) sabah saatlerinden itibaren sıcaklıkların şehir merkezinde 4°C, yüksek bölgelerde ise 0°C'lere kadar gerilemesi tahmin edilmektedir.

KAR GELİYOR!
 
Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışın, karla karışık yağmur ve yüksek bölgelerde kar şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir. Özellikle İstanbul'un kuzey ve doğu bölgelerinde Perşembe sabah saatlerine kadar hafif şekilde etkili olması beklenen kar yağışının, şehir merkezinde 1-2 cm, yüksek bölgelerde ise 3-5 cm kar kalınlıkları oluşturabileceği öngörülmektedir.

 

 

Yapılan meteorolojik uyarı doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı. İBB Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) yönetiminde İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı'na bağlı 7.083 personel, 1.357 araç, 53 vinç-kurtarıcı, köy yolları için 147 traktör vatandaşların hava koşullarına bağlı sorun yaşamaması için teyakkuzda bekliyor. Metrobüs güzergâhında ise herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 33 kışla mücadele aracı çalışıyor. Ayrıca İtfaiye, Yol Bakım, Ulaşım, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Muhtarlıklar ve Gıda, Sağlık Daire Başkanlıkları, Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İSFALT, İGDAŞ, İSTAÇ, İSBAK, Metro İstanbul, Şehir Hatları temsilcileri AKOM'da görev başında. Vatandaşlarımız, hava koşullarına bağlı oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı ihbar için 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110'u arayabilir."

YORUMLAR 17
 • kabahorli 3 yıl önce Şikayet Et
  kar yağacak yağacak diye heyecan yapıyorsunuz geçenlerde dolu yağdı mallarınıza zarar geldi diye üzüldünüz kar yağacak diye sevinmeyin ümmeti muhammet bu gidişle başımıza taş yağacak taş
  Cevapla
 • serkan 3 yıl önce Şikayet Et
  ooo 2cm kar yağar o da tutmaz bir kısım nazik istanbullu felç olur, Allah kolaylık versin tikilere.
  Cevapla
 • DADAŞ25 3 yıl önce Şikayet Et
  sanki -40 olacak. hayırdır yaa.
  Cevapla
 • arda 3 yıl önce Şikayet Et
  tatil?
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir istanbullu olarak bu şehirden nefret ediyorum artık yaşanmaz bir yer
  Cevapla
 • H.B.V 3 yıl önce Şikayet Et
  O zaman Başka Şehire gidinde İstanbul bi rahatlasın?. :)
  Cevapla
 • Görele 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen İstanbulu olamasın bu düşünceyle zaten...
  Cevapla
 • seko 3 yıl önce Şikayet Et
  zorla tutan yok yolun açık olsun
  Cevapla
 • TÜRKİYEM 3 yıl önce Şikayet Et
  Git o zaman başka şehire...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunan gazeteci Başkan Erdoğan'a sordu! 'Bir gece ansızın gelebiliriz' ne demek?
İşte 2022'nin en çok satan sıfır otomobil modelleri