Mardin'de 2,5 milyon dolarla sırra kadem bastılar

Mardin'de dün, polis yeleği giyen gaspçılar, Irak'ın kuzeyinden Gaziantep'teki firmalara para taşıyan kurye otomobilini, Uluslararası İpek Yolu'nda durdurup araçta bulunan 2,5 milyon doları alarak kaçtı.

Mardin'de 2,5 milyon dolarla sırra kadem bastılar
Mardin'de 2,5 milyon dolarla sırra kadem bastılar
GİRİŞ 31.12.2018 15:10 GÜNCELLEME 31.12.2018 15:11
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Polis yeleği giyen ve araçlarına çakar lamba takan gaspçılar, Uluslararası İpek Yolu'nda kurye otomobilini durdurdu. Gaspçılar, Irak'ın kuzeyinden Gaziantep'teki firmalara para taşıdığı öğrenilen aracın sürücüsü ile yanındaki kişiyi indirdi.

 

 

Araçta sahte dolar taşındığını söyleyen gaspçılar, kurye olan sürücü ve yardımcısını silah zoruyla mısır tarlasına götürdü. Sürücü ve yanındaki kişi tarlada beklerken, gaspçılar kurye aracına koşarak bagajı açtı ve çuvallardaki yaklaşık 2,5 milyon doları kendi araçlarına yükleyerek kaçtı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

'15 ŞİRKETİN PARASI VARDI'

 

 

Kurye firması yetkilisi Sait Tayşun, otomobilde taşınan paranın 15 şirkete ait olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Kuzey Irak ile iş yapan bütün tüccarların parası kuryeler üzerinden taşınıyor. Gümrükte vekaletlerimiz var, onlar parayı oraya götürüyor, biz de oradan parayı alıp, Gazianantep'teki firmalara dağıtıyoruz. Oradaki bütün şirketlerin parasını taşıyoruz. Bu para 15'e yakın şirketin parası. Her biri de 50 ila 200 arasında değişen işçi çalıştırıyor. Hepimiz mağdur olduk. Devletin bize yardımcı olmasını istiyoruz. İnşallah devam eden savcılık soruşturması sonucunda en kısa zamanda bu olay sonuçlanır."

Olayı anlatan kurye Abdullah Tayşun ise "Bizi polis kılığına giren 5 kişi durdurdu. Önümüzdeki başka araçlar durunca biz de durduk. Birisi ehliyet ve ruhsatımızı sorarken diğeri de aracı arıyordu. Kurye aracı olduğumuzu söylediğimizde paraların yerini sordular. Daha sonra bunun sahte olup olmadığını öğrenmek istediklerini söylediler ve sahte olduğu gerekçesi ile bizi araçtan silah zoru ile indirdiler. Tutuklatmak için de yol kenarındaki mısır tarlasına doğru sürüklediler. Orada bir arbede yaşandı. Zaten arabaya geçtiğimizde onlar parayı alıp kaçmışlardı" dedi.

ETİKETLER
kurye firması
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • mert 2 yıl önce Şikayet Et
  sorun yok kurye firmasi kuzu kuzu ödemek zorunda cünkü sorumluluk kurye firmasinindir.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Parayı verenler ile parayı alanlar araştırılmalı birde bunlar parayı alıp nereye gittiler yurt dışı ise eğer parayı verenler hesaba çekilmeli....
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu olay incelendiginde kuryelerde suçlu çıkma ihtimali yüksek
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Güvenliği 2 kişiyle mi sağlıyorsun sayın Kurye yetkilisi
  Cevapla
 • kafkasyalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunun içinde bir bit yeneği var sanırım 2.5 milyonun olduğunu şoför,mutemet,banka görevlisi ve olayı bilen diğerler beraber planı uygulamaya koymuş olmasınlar sakın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim ve tatil duyurusu! Tarih netleşti
Irkçı hakeme UEFA'dan komik ceza!