FETÖ'yü ürkütecek gelişme! ABD heyeti...

Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, sanıkların ifadelerinin ABD'deki FETÖ'cülerin iade edilmesinde delil olarak kullanılabilecek.

GİRİŞ 04.01.2019 12:36 GÜNCELLEME 04.01.2019 14:06
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

ABD'li heyetin Ankara ziyareti sonrası, Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, sanıkların ifadelerinin ABD'deki FETÖ'cülerin iadesinde delil olarak kullanılabilecek.

 

 

Kaynaklar ayrıca, ifadeleri alındıktan sonra FETÖ'cü sanıkların cep telefonlarının imajlarının heyete verildiğini açıkladı.

GÜLEN İLE BAĞLANTILARI ANLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, ABD'li heyete Akıncı Üssü iddianamesi referans alınarak 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi, Akıncı Üssü'nde yakalanan sivil imamların darbe ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile bağlantıları anlatıldı. Darbe gecesi yaşananlar, bombalanan yerler, şehit ve gazilerin durumları tek tek anlatıldı. 

ABD HEYETİ KEMAL BATMAZ VE GİZLİ TANIKLAR 'ŞAPKA' VE 'KUZGUN'U DİNLEDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, ABD'li heyet FETÖ üyelerinin iadesi ile ilgili Türkiye'nin sunduğu belgeleri incelemelerinin ardından FETÖ imamı Kemal Batmaz ve gizli tanıklar "Şapka" ve "Kuzgun"u dinlemek istedi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, ABD'li heyet ile toplantıda dinlenen Kemal Batmaz'ın daha önceki tavrını sergilediği ve darbe ile ilişkini inkar ettiği öğrenildi. Ancak darbe toplantılarına katılan ve örgütün darbe girişimiyle ilgili bağlantılarını deşifre eden gizli tanıklar "Şapka" ve "Kuzgun"un verdiği bilgilerin doyurucu olduğu ve ABD'li heyeti son derece etkiledikleri öğrenildi. 

ETİKETLER
TRt haber
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • H.B.V. 2 yıl önce Şikayet Et
  Yersen?! ... Abd 1960 Yılından bu yana Türkiyedeki Darbelerin baş Aktörü!.
  Cevapla
 • Erdoğan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarla boşuna vakit geçirmeyin işte gerçek. terörist zalim işkalci abd suriyede ırakta kaç sivili katlettin açıkla terör devleti abd sana güvenmiyoruz Dünyada itibarın sıfır.
  Cevapla
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Boşuna heveslenmeyelim FETÖ ile işleri bitmeden vermezler anlayın işleri biterse de daha beterini kesin kurmuşlardır inanın bu böyle çalışıyor yasakçılar, Tikko, Dev-sol, asala, Pkk, Pyd, DeaŞ, ........ böyle devam ediyor bunlar bildiklerimizin bazıları
  Cevapla
 • kütahyalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Kafam karıştı bunlar fetöyü kullanıp darbe yapmamışmıydı ??
  Cevapla
 • Birisi 2 yıl önce Şikayet Et
  sanki bilmedikleri birsey varda
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteorolojiden 5 il için son dakika uyarısı: Sel, heyelan, dolu...
20 TL'ye alıp 125 bin TL'ye sattı! Sosyal medyada gündem oldu