Ünlü isimlerin uyuşturucu davasında yeni gelişme!

"Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası alan oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca ile 6 yıl 3 ay hapis cezası alan şarkıcı Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu 20 sanıklı dava, temyize gönderildiği İstinaf Mahkemesi'nce yeniden görülecek.

Ünlü isimlerin uyuşturucu davasında yeni gelişme!
Ünlü isimlerin uyuşturucu davasında yeni gelişme!
GİRİŞ 18.01.2019 15:39 GÜNCELLEME 18.01.2019 16:12
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 34 sanık hakkında 16 Mayıs 2018'de verdiği karar, kimi sanık avukatlarının yaptıkları temyiz başvurusu üzerine İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi (İstinaf Mahkemesi) tarafından incelendi.

Talepleri 9 Ocak'ta karara bağlayan ceza dairesi, "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası alan oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca ile 6 yıl 3 ay hapis cezası alan şarkıcı Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu 20 sanık yönünden davanın yeniden görülmesine hükmetti.

ÜNLÜLER 21 MART'TA YENİDEN HAKİM KARŞISINDA OLACAK

Tutuklu sanıklar Ferdi Özer ve Aydın Sarıoğlu'nun tahliyelerine ve tutuklu sanık Murat Özgener'in bu halinin devamına de hükmeden daire, 20 sanıklı dosyanın diğer sanık dosyalarından ayrılarak ayrı bir esasa kaydını da karara bağladı.

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından firari sanıklar Aslı Şenyüz ve Cihan Şenyüz'ün yakalama kararlarının devamını kararlaştıran daire, yeniden yargılamanın yapılacağı ilk duruşmanın 21 Mart'ta gerçekleştirilmesine hükmetti. 

Karara göre, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Cenk Eren, Hüseyin Orçun Benli, Ayşe Selin Boronkay, Aydın Sarıoğlu, Cihan Şenyüz, Ergun Taş, Ferdi Özer, Feruz Tuncel, Mehmet Çakır, Murat Özgener, Mustafa Kabahor, Niyazi Canbaz, Nuri Kösem, Özgür Sanlav, Tolga Disanlı, Yusuf Hasan Akgün, Aslı Şenyüz ve Kaan Turgut, yeniden yargılanacak.

YEREL MAHKEME KARARI

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, 16 Mayıs'ta verdiği kararla, oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Hüseyin Orçun Benli ile şarkıcı Cenk Eren'e (Yüksel Venedik) savcının talep ettiği, "uyuşturucu madde kullanmak" suçundan değil, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan hapis cezaları vermişti.

Oyuncular Ulusoy, Karaca ve Benli ile menajer Boronkay'a 4 yıl ikişer ay hapis cezası öngören heyet, şarkıcı Eren'e ise uyuşturucu maddenin kokain olması gerekçesiyle artırım uygulayarak aynı suçtan 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmesini kararlaştırmıştı.

Diğer 29 sanığın "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 4 yıl 2 ay ile 18 yıl 9 ay arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmasına hükmeden heyet, başka suçtan tutukluların da aralarında bulunduğu 4 sanığın tutuklanmasını, 3 sanık hakkında ise yakalama emri düzenlenmesini kararlaştırmıştı. 

Kimi sanık avukatlarınca bu karar temyiz edilmişti. 

YORUMLAR 12
 • hemmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunların hangi yönleriyle ünlü oldukları çok iyi anlaşılıyor...
  Cevapla
 • Mhr 1 yıl önce Şikayet Et
  Ünlü olunca zengin olunca herşey farklı oluyor bunlara daha yüksek ceza vermeniz lazim
  Cevapla
 • mevzu 1 yıl önce Şikayet Et
  sanatçı da olsa bakanda olsa madem ki şuç bu yasalar ve kanun cezalar herkese eşit uygulanmalı ayrıcalık olursa yasanında kanunun da hükmü kalmaz
  Cevapla
 • halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Hepsi içiyor ve satıyor.. ceza almaları şart.
  Cevapla
 • RUHİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet öyle ama inan bana 1 gün ceza almazlar! Şan şöhret para varsa rahatsın bu dünyada
  Cevapla
 • reflex 1 yıl önce Şikayet Et
  pazarlamacımı, zehircimi yoksa sanatçımı bunlar şimdi,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
DSÖ'den ürküten haber! Son dakika korona çıkışı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum