Rüyasında gördü, 7 yıldır bakıyor!

Bolu'da rüyasında kendisinden yardım isterken gördüğü uzaktan akrabası 67 yaşındaki engelli Sezai Çetinkaya'ya evini açan Hacer Saltan, 7 yıldır evini paylaştığı yakınına çocuğu gibi bakıyor.

Rüyasında gördü, 7 yıldır bakıyor!
Rüyasında gördü, 7 yıldır bakıyor!
GİRİŞ 03.02.2019 07:21 GÜNCELLEME 03.02.2019 08:05
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Sağlık Mahallesi Şehit Ramazan Gel Sokak üzerinde eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşayan Hacer Saltan, 7 yıl önce uzaktan akrabası olan 67 yaşındaki Sezai Çetinkaya'yı rüyasında 'Beni dövdüler, gel al beni' derken gördü. Sabah kalktığında durumu eşine anlatan Saltan, Çetinkaya'yı merak ederek gelini ile yaşadığı eve gitti. Çetinkaya’nın yüzünde morluklar olduğunu gören Hacer Saltan, Çetinkaya’nın 2 gün kendisinde kalmasını istediğini söyledi. Ailenin kabul etmesi üzerine Saltan ailesiyle birlikte arabaya binen Çetinkaya, başından geçenleri anlatarak gelinlerinin kendisine şiddet uyguladığını iddia etti. 

 

 Eşi ve çocukları bakmak istemeyince mahkeme vasi olarak atadı

Gördüğü rüyadan da etkilenen Hacer Saltan, yüzde 95 engelli ve Alzheimer hastası Sezai Çetinkaya’ya ömür boyu bakmaya karar vererek mahkemeye vasi davası açtı. Mahkeme ise, Hacer Saltan’ı, eşinin ve çocuklarının bakmak istemediği Çetinkaya’nin vasi tayin etti. Sezai Çetinkaya’nın 7 yıldır bütün ihtiyaçlarını karşıladığını ve kendi çocukları gibi baktığını söyleyen Hacer Saltan, “7 yıl önce amca benim rüyama girdi. ‘Beni dövdüler gelin alın’ diye. Rüyam doğru mu değil mi diye gittim. Evlerine girdiğimde yüzündeki morlukları gördüm. Dedeyi, sen benim yanımda 1-2 gün kal diyerek aldım. Arabaya binince ‘beni dövdüler, bir daha beni oraya götürme’ dedi. Eşine, çocuklarına gittim. Kızları, ‘biz bakmayız, bize babalık mı yaptı?’ dedi. Hanımı, ‘ben bakmam. Ölüsüne de dirisine de gitmem’ dedi. Biz de kanuni yollardan alalım dedik. Mahkemeye başvurduk. Mahkeme jandarma aracılığıyla aileyi tek tek ziyaret etti. Karısı, kızları, kardeşleri bakmam dedi. Mahkeme de huzur evine vermek istedi. Hakime, huzur evine gitmek istemediğini, benim yanımda kalmak istediğini söyledi. Hakim de, ‘siz bakar mısınız’ diye sordu. Ben de, ‘ölene kadar bakarım’ dedim. Allah rızası için evime aldım, 7 yıldan beri bakıyorum” dedi.

"Evlatları, parası olmadığı için bakmadılar"

Hiçbir beklentisi olmadan Sezai Çetinkaya’ya ölene kadar bakacağını ifade eden Saltan, “Ben onu malı mülkü, parası için getirmedim. Evlatları da parası olmadığı için bakmadılar. Ben bu dedeye yaptıklarımı babama yapmadım. Bebek gibi bakıyorum evde. Tıraşını, banyosunu, her ihtiyacını görüyorum. Benim 2 tane çocuğum var. Bir tane de dedeyle 3 oldu” diye konuştu. "'Benim kızlarım gelmedi' deyip bayram sabahları ağlıyor"

 

 

Çetinkaya’nın ailesinin hiç gelmediğini kaydeden Saltan, “Merhametli olsunlar. Bayramlarda hiç gelip elini öpmediler. Ziyaret etmediler. Babamız diyerek kapımızı bir kere olsun açmadılar. Sezai dede, bayram sabahları ağlıyor. ‘Benim kızlarım gelmedi, eşim, torunlarım gelmedi’ diyor. Ben ne zorluklarla baktım. Ben de kiradayım. Çok zor günler geçirdim ama atmadım. Bir dilim ekmeğim varsa bölüştüm ama yine sokağa atmadım. Onları kınıyorum. Dedeye söz verdim, ölene kadar bakacağım. Şimdiden sonra eşi de kızları da gelse hiç kimseye de vermeyeceğim. Hiç kimse de almak için gelmesin. Ziyaret için gelmek istiyorlarsa babaları herzaman burada” şeklinde konuştu.

ETİKETLER
Bolu
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Ebru 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizin gibi insanlar da varmış çok duygulandım Allah razı olsun ablacım.
  Cevapla
 • Birkul 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah senden razı olsun kardeşim insanlığın hâlâ olmediginin ispatisin Rabbim sana tesetturude nasip etsin Rabbim sizin gibilerin neslini cogaltsin
  Cevapla
 • Yakup 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun güzel yürekli insan
  Cevapla
 • AY IŞIĞI 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüce ALLAH bu güzel kalpli ablamızdan razı olsun.Zaman ne kadar bozulsada kalplerinde Înanç samimiyeti olan güzel düşünceli,vicdanlı,Merhametli ÎNSANLARDA var.Gözlerim yaşararak okudum bu haberi.
  Cevapla
 • Rocky 1 yıl önce Şikayet Et
  Cennetin kapisini Arslsmissiniz Kardesim Allah sayilarinizi Artirsin insaallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
HDP'liler gözaltında! DEVA Partisi ve CHP'den peş peşe skandal açıklamalar