Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 768 kadro...

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan "31 numaralı" Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlara 768 kadro ihdas edilirken, yükseköğretim kurumlarının personel pozisyonlarına ilişkin de düzenleme yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 768 kadro...
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 768 kadro...
GİRİŞ 06.02.2019 09:21 GÜNCELLEME 06.02.2019 09:21
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Buna göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatına 18 genel müdür yardımcısı, 88 daire başkanı, 1 müdür ve 2 müdür yardımcısı ile 250 tetkik hakimi olmak üzere 359 kadro ihdası yapıldı.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığının yurt dışı teşkilatına 10 ateşe ve 40 eğitim müşaviri olmak üzere 40, Diyanet İşleri Başkanlığının merkez teşkilatına 40 musahhih, 40 hizmetli ve 10 bekçi ile taşra teşkilatına da bir ilçe müftüsü olmak üzere 96 kadro ihdası gerçekleştirildi.

Devlet Arşivleri Başkanlığına çeşitli unvanlarda 127 kadro ihdası yapılırken, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına (TİKA) 8 başkanlık danışmanı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına da 2 başkanlık müşaviri kadrosu ihdas edildi.

 

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ise 30 profesör, 20 doçent, 30 doktor öğretim üyesi ve 45 araştırma görevlisi olmak üzere 125 kadro ihdası yapıldı.

Ayrıca TİKA'daki 5 başkanlık müşaviri kadrosu da yapılan düzenleme ile iptal edildi.

Bu arada TİKA ve Devlet Arşivleri Başkanlığındaki başkanlık danışmanı kadrolarının mali ve sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük hakları bakımından Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki başkanlık müşavirine denk olması kararlaştırıldı.

AR-GE PROJELERİNDE ÇALIŞTIRILACAKLAR İÇİN AÇIKTAN ALIM İZNİ KALDIRILDI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde yapılan bir başka düzenlemeyle yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme (Ar-Ge) projelerinde çalıştırılacaklar için açıktan alım izin şartı kaldırıldı.

Buna göre, yükseköğretim kurumlarının AR-GE proje hizmetlerine ilişkin pozisyonlarda çalıştırılacaklar için açıktan alım izni aranmayacak.

MÜBAŞİR UNVANLI KADROLAR "GİH" SINIFINA ALINDI

Kararnamedeki diğer bir düzenleme ile yargı organlarında görev yapan mübaşir kadroları "Genel İdare Hizmetleri Sınıfı"na (GİH) alındı.

"Yardımcı Hizmetler Sınıfı"nda bulunan mübaşir unvanlı kadroların sınıfı (1) sayılı cetvelde Genel İdare Hizmetleri Sınıfı olarak değiştirildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 27
 • kadro bekleyen 5 yıl önce Şikayet Et
  17 yıldır bu ülkede kadro sorunu var ya sözleşmeli kalksın ya kadrolu kalksın kadro sözleşmeliye verilen lütuf değil haktır hakkımızı istiyoruz sayın başkan kadro istiyoruz 4a gibi elemelerden geçip beni neden 4b ye mahkum ediyorsunuz adalet nerede eşitlik nerede 17 yıl boyunca kadroyu kaldırıp herkesi sözleşmeli yapmayı istediniz ama beceremediniz 5 yılda bir kadro alımı yapıyorsunuz kul hakkına giriyorsunuz madem müslümansınız madem islamı biliyorsunuz hakkımı helal etmiyorum 4 sene çalışan kişi tayin alamıyor ölene kadar çakılımı kalacağız koca ülkede adam mı yok yerlerimize geçecek adam kadrolu 2 iş yaıyor diğeri sözleşmeli 10 iş yapıyor ama ikisininde ünvanı aynı bu nasıl adalet
  Cevapla
 • Vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  Reis yeni 40000 öğretmen atama müjdesini bekliyoruz.
  Cevapla
 • MEB TYP GÜVENLİK 5 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım Öncelikli olarak Meb Okullarında çalışan Typ Özel Güvenlik leri kadroya almanız gerekiyor 5 ay sonra bunlar mağdur oluyor hepimiz aile geçindirenleriz sizden KADRO BEKLİYORUZ...bu sıkıntımız a bir çözüm bulunuz...
  Cevapla
 • Gurbetçi 5 yıl önce Şikayet Et
  MHP hükümet ortağı bu kadrolaşmada MHP nin jesti unutulmamalı .. Meclis Başkanı MHP ye bir jest olmalı .
  Cevapla
 • zekai 5 yıl önce Şikayet Et
  Reisimiz e YHS lilerin yaşadığı magduriyetleri lütfen anlatın sayın Haber7 editörleri ve yazarları allah rızası için.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ankara'da neler oluyor! Mansur Yavaş gece yarısı fena yakalandı
Özgür Özel'den bedelli askerlik yapanlara hakaret: 6 yıl önce desteklediği ortaya çıktı