Demirel Ailesi’nde büyük kavga!

Şevket Demirel, ölmeden önce oğlu Yahya Murat Demirel'i mirasından men etti. Diğer aile fertleri yeni mirasçılık belgesi için dava açtı.

Demirel Ailesi’nde büyük kavga!
Demirel Ailesi’nde büyük kavga!
GİRİŞ 06.03.2019 09:46 GÜNCELLEME 06.03.2019 09:59
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davaya göre 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kardeşi işadamı Şevket Demirel, 9 Mayıs 2016’da vefat etti. Demirel’in vefatından 1 yıl önce hazırladığı ikinci vasiyetnamesi Isparta 1. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından açılıp okundu. Demirel vasiyetnamesinde, “Ailemizi yanlış işler yaparak karalayan Yahya Murat Demirel’i mirasımdan çıkarıyorum. Daha önce ona verdiğim mahfuz payın diğer kanuni mirasçılarımın tamamına hisseleri oranında taksim edilmesini istiyorum” dedi. Demirel’in eşi ve üç kızı dava açarak, "Yahya Murat Demirel'e ait miras paylarının ailesi olarak bizlere verilmesi için paylarının tespitiyle mirasçılık belgesi verilmesini talep ediyoruz” dedi. 

 

 

İKİ YILDIR YAKALAMA KARARI VAR

Yahya Murat Demirel’in sahibi olduğu batık Egebank 21 Aralık 1999’da TMSF’ye devredildi. Bankanın zararının 1.1 milyar dolar olduğu bildirildi. Demirel’e çok sayıda ceza ve ticari dava açıldı. Demirel’e en son İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘hileli iflas’ davası açıldı. Demirel bugüne kadar savunma yapmak için hiçbir duruşmaya katılmadı. Mahkemede iki yıl önce Demirel hakkında yakalama kararı çıkardı.

 

 

Akşam

YORUMLAR 24
 • Mübarek 5 yıl önce Şikayet Et
  Malda yalan mülkte yalan gel sende biraz oyalan
  Cevapla
 • Hasan 5 yıl önce Şikayet Et
  Çokta rin tin tin !...
  Cevapla
 • Faruk 5 yıl önce Şikayet Et
  Bugün okudugum en güzel haber...beter olun...alma mazlumun ahini cekersin aheste aheste...
  Cevapla
 • apo 5 yıl önce Şikayet Et
  o kadar parayi nasil yapmislar ?
  Cevapla
 • Kurdele 5 yıl önce Şikayet Et
  Çocuğunu mirastan men etmemişdir, oğluna kalacak paya tmsf tarafından el konmasın diye diğer kardeşlere pay edilmiştir .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran cumhurbaşkanı İbrahim Reisi kimdir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alçakların peşini bırakmayacağız!