Evlere para dolu zarf bırakıyor... Yine ortaya çıktı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde çok sayıda eve para dolu zarf bırakan hayırsever, bu kez Başakşehir'de ortaya çıktı. Yine evlerin kapısının altından içinde bin lira bulunan zarflar atıldı.

GİRİŞ 11.03.2019 11:30 GÜNCELLEME 11.03.2019 12:09
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Beyoğlu Hasköy'de geçen ay çoğunluğu gecekonduların bulunduğu evlerin kapılarının altından içerisinde bin TL bulunan zarflar bırakan kişiler bu kez Regaip Kandili gecesi Başakşehir'e bağlı Şahintepe'de ortaya çıktı. Mahallelilerin "Hızır" adını verdiği hayırsever adına çok sayıda eve para dolu zarf bırakan kişiler DHA kameraları tarafından görüntülendi. Zarfları alanlar hayırsever için "Allah razı olsun" derken, içinde bin TL bulunan zarfın üzerindeki notta, "Paylaşmanın asaletini, bencilliğinin çirkinliğine değişmeyen bir kardeşiniz olarak, sizden dua edecek kimsesi olmayanları duanıza katmanızı ve bu gece kapınıza gelmeme vesile olanlara dualarınızda yer vermenizi tüm kalbimle isterim. Hayırlı kandiller" yazdığı öğrenildi.KİM OLDUĞU HALEN BİLİNMİYOR

 

 

Hasköy'de geçtiğimiz ay geceleri 3 kez gidip para dağıttıran kişiye mahalleli, "Hızır" adını vermişti. O işadamının halen kim olduğu bilinmiyor. Para dağıtanların bu kez adresi ise Başakşehir'e bağlı Şahintepe Mahallesi oldu. Gece lüks araçlarla mahalleye gelenler daha sonra ikişerli halde dağılıp sokaklarda daha önceden belirledikleri evlere içerisinde bin TL olan zarfları dağıttı. Regaip kandili gecesi dağıtılan parayı sabah uyandıklarında gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kimisi okur yazarlığı olmadığı için paraya dokunmazken kimisi ise zarfı alarak, gönderen kişi için dualar etti. Zarfları dağıtanlar ise, bir anda karşılarında gördükleri DHA muhabirinin "Kim bu hayırsever. Herkes merak ediyor" sorusuna yanıt vermeyerek, başka sokaklara girdiler.

ZARFTAKI NOTTA, DUA İSTEDİ

 

 

Çok sayıda eve dağıtılan zarfların üzerinde ise, "Paylaşmanın asaletini, bencilliğinin çirkinliğine değişmeyen bir kardeşiniz olarak, sizden dua edecek kimsesi olmayanları duanıza katmanızı ve bu gece kapınıza gelmeme vesile olanlara dualarınızda yer vermenizi tüm kalbimle isterim. Hayırlı kandiller" yazdığı öğrenildi.

“OKUMUŞLUĞUM YOK PARAYA DOKUNMADIM"

Bazı mahalle sakinleri o gece yaşananları anlattı. 75 yaşındaki Parlak Kalaycı, gözyaşları arasında dualar ederken, "Ben önce kimseyi görmedim. Kapıyı açacaktım. Kapının arasına sıkıştırmışlardı. İçerisinden bin TL çıktı. Allah ayaklarına aracı vermesin, everine şenlik versin. Allah bin defa razı olsun. Okumuşluğum yok paraya dokunmadım. Bir yere koyup bekledim. Bir gün sonra üzerindeki yazıyı okuttum. Yardım olduğunu gördüm. Allah razı olsun. Allah bol kısmet versin" diye konuştu.

Kadir Çeçen de "Lüks araçlarla geldiler. Saat bayağı ilerlemişti. Abiler geldi. Bir miktar zarflarda para bıraktılar. İhtiyaç sahibi olanları sordular. Ben de bildiklerimi söyledim. Onlar da bölge bölge dağıtmaya başladılar. Bu yardımı dağıtandan da dağıttırandan da Allah razı olsun" dedi. Şener Durmuş ise, "Bana gelen olmadı. Gelseler bana da verseler alırdım. Çok mağdur insanlar var. Allah razı olsun bu kişilerden" diye konuştu. Bir başka mahalle sakini Şahin Eren de "Bize uğrayan olmadı. Komşulardan duydum. Lüks araçlarla zarf dağıtmışlar. Bu mahallede kirasını veremeyenler var. Allah adamın işini rast getirsin. Allah razı olsun. Öyle adamın elini ayağını öpüp başımızın üstüne koysak azdır" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 109
 • aek 1 yıl önce Şikayet Et
  vay be allah razı olsun hala böyle insanlar var demek ki. allah bereket versin.
  Cevapla
 • yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  'Bir elin verdiğini öbür elin bilmeyecek' mukabilinden bir yardım.Allah birini bin etsin bu hayırsever kardeşimizin.
  Cevapla
 • Sami 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH RAZI OLSUN RABBİM SAYILARINI ARTTIRSIN. Ve İnşallah Butür Davranışlar Bütün İnsanlarımıza Örnek Olur ve Zengin Fakir Paylaşmanın Hazzına Varırız. Rabbimin Emri PEygamberimizin ( SAV ) Sünneti yerine Gelir İnşallah
  Cevapla
 • Abdullah Ayyıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razi olsun boile insanlar bu ulkenizde 1 deilde 1000 olsa cok insan sıkıntilarini giderir helal olsun
  Cevapla
 • usta 1 yıl önce Şikayet Et
  altında bir çapanoğlu olmasın
  Cevapla
 • aliyar 1 yıl önce Şikayet Et
  niye? para verdigi kisilerden birisini oldurmeyi mi isteyecek?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
UEFA, Trabzonspor'a 1 yıl men cezası verdi!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Formülümüz önce toparlanma, sonra atılım