Kışanak ve Tuncel'e kötü haber! Savcı harekete geçti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'e 'terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından verilen hapis cezalarını az bulan savcı Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesine başvurarak karara itiraz etti.

Kışanak ve Tuncel'e kötü haber! Savcı harekete geçti
Kışanak ve Tuncel'e kötü haber! Savcı harekete geçti
GİRİŞ 15.03.2019 15:35 GÜNCELLEME 15.03.2019 15:35
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Malatya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesinde 1 Şubat'ta karara bağlanan davanın ardından Malatya Cumhuriyet Savcısı Murat Karakuş, 'terör örgütüne üye olmak' suçundan 11 yıl 3 ay, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan ise 3 yıl hapis cezası verilen Kışanak ve 'terör örgütüne üye olmak' suçundan 9 yıl 9 ay, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan da 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptıran Tuncel hakkındaki karara itiraz etti.

Savcı yargılama aşamasında, Kışanak'ın 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,5 yıl, Tuncel'in ise 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 15 yıl cezalandırılmasını talep etmişti. Savcı, her iki sanık için 'iki defa zincirleme silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 26 yıl 8'er ay hapis cezası istemişti.

Cumhuriyet Savcısı, itirazında sanıklardan Kışanak'a her ne kadar 'terör örgütüne üye olma' suçundan ceza verilse de 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan da ceza alması gerektiğini ve 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçundan da bir kez değil iki kez ceza alması gerektiğini aktararak, cezayı az buldu.

Savcı Karakuş, Tuncel için ise alt sınırdan uzaklaşılarak cezanın üst sınırdan verilmesini istedi. 

YORUMLAR 12
 • Kainat 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlara en üst limitten ceza verin, hiçbir cezada da indirim yapmayın, çünkü hainlere "iyi hal" indirimi yapmak vatana ihanettirr.
  Cevapla
 • Bey 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkeyi terk et cezasi daha iyi,vergilerle beslemeyiz böylece
  Cevapla
 • sivaslı cengo 1 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun bu savcıya koçum be
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Savcı Haklı Ülkeyi Böl 5 yıl At eşek kaçırsa 6 yıl yatar.
  Cevapla
 • İbrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar hiç bir şey yapmasalar bile sıfatları cezayı gerektirir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Alexander Sörloth rekor satışla listeye girdi!
Türkiye'ye çelme takmışlardı! Orta Doğu'yu karıştıracak F-35 açıklaması